קריית חמ"ד ריגלר | Rigler

תורה. אמנות. מדע.

חייג לבית-הספר

ניווט ב-Waze!

אתר בית-הספר

וואטסאפ

מייל

פייסבוק

אינסטגרם

יוטיוב

אודות בית הספר

המקור הנלמד – אגרת הרב קוק למייסדי "בצלאל":

"הִנֵּה זֶרֶם מַיִם קָרִים עַל הָעֲצָמוֹת הַמְּפֻצָּחוֹת: "אֶרֶץ יִשְׂרָאֵל מִתְנַעֶרֶת". הַהִתְעוֹרְרוּת הִיא אָמְנָם אִטִּית, אִטִּית מְאֹד, עָקֵב בְּצַד אֲגוּדָל, וּבְהַפְסָקוֹת גְּדוֹלוֹת, אֲבָל מִכָּל מָקוֹם הִיא מִתְנַעֶרֶת, נִצָּנֵי הַתְּחִיָּה נִשְׁקָפִים לְמִי שֶׁחָפֵץ לְהִסְתַּכֵּל יָפֶה. אֶחָד מִסִּימָנֵי הַתְּחִיָּה הַמֻּבְהָקִים הִיא הַפְּעֻלָּה הַנִּכְבָּדָה הָעוֹמֶדֶת לָצֵאת מֵאֲגֻדָּתְכֶם הַנִּכְבָּדָה: "תְּחִיַּת הָאָמָּנוּת וְהַיֹּפִי הָעִבְרִי בְּא"י – ארץ ישראל". מְלַבֵּב הַמַּחֲזֶה וּמַרְהִיב לִרְאוֹת אֶת אַחֵינוּ רַבֵּי הַכִּשָּׁרוֹן, גְּאוֹנֵי הַיֹּפִי וְהָאָמָּנוּת, הַמּוֹצְאִים מָקוֹם הָגוּן בַּשְּׂדֵרוֹת הַרְחָבוֹת וְהַגְּבוֹהוֹת שֶׁל הַחַיִּים הַכְּלָלִיִּים, וְרוּחַ מָרוֹם נָשָׂא אוֹתָם לַהֲבִיאָם יְרוּשָׁלַיְמָה, לְעַטֵּר אֶת עִירֵנוּ הַקְּדוֹשָׁה, שֶׁהִיא כְּחוֹתָם עַל לִבֵּנוּ, בְּפִרְחֵיהֶם הַנֶּחְמָדִים, לִהְיוֹת בְּקִרְבָּהּ לְכָבוֹד וּלְתִפְאֶרֶת, גַּם לִבְרָכָה וְתוֹעֶלֶת. השנה תרס"ח  הכותב הוא הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל מכתב הברכה לאנשי בית הספר בצלאל עם פתיחתו.

מעטים, אם בכלל, ההוגים היהודים הדתיים שהראו יחס חיובי אל האמנויות הויזואליות כפי שעשה הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל בכתביו.

הרב קוק הוא בבחינת משב רוח רענן במסגרת ההתייחסויות הדתיות לאמנות. דווקא בזמננו אנו, כמה דורות לאחר כתיבתו, כאשר אנו מחפשים אלטרנטיבות בחיזוק עולמם הדתי-רוחני של בנינו ובנותינו, מקבלת עמדתו  של הרב  משנה תוקף. היצירה האמנותית  עומדת בפני עצמה. שכן היא מציאות של חיים שעניינה תרגום עוצמות, תחושות ורגשות לכלי ביטוי מציאותיים.

אנו חיים בעידן בו החידושים הטכנולוגים משתנים חדשות לבקרים. ריבוי מקורות המידע הינו עצום. דבר המצריך מאתנו להיות קוראים ביקורתיים  וסלקטיביים, ולזכור כל העת שאין לאף אחד מונופול על הידע כפי שהיה בעולם הישן. דבר זה מצריך אותנו בפיתוח מסלולי מצויינות בתחום הסייבר והאלקטרוניקה.

ברוח דבריו של הרב קוק, בריגלר, שמנו לנו למטרה להוביל את תלמידינו למיצוי המצוינות והפוטנציאל הטמון בכל תלמיד ותלמידה, מתוך אמונה כי בכל תלמיד ישנן חוזקות ועלינו למצוא אותן ולהעצימן.

בקרית חמ"ד ריגלר אנו שואפים להקים אסכולה של יוצרים מצטיינים ועכשוויים שיביאו קול חדש ומקורי הכולל בתוכו חיבור לעולם התרבות היהודית.

אנו מאמינים שחינוך שהציר המרכזי שלו הוא האפשרות לביטוי עצמי בעזרת כלים אומנותיים הוא חינוך שהנוגע ברבדיה הפנימיים של הנפש, עוצמתו של הכלי האמנותי מאפשר צמיחה אישית וחברתית בכך שלכל תלמיד יש מקום לביטוי אישי בשפה הייחודי  לו. 

חינוך במסלולי מצויינות, הוא חינוך שמפתח את המתבגרים בשלב גיבוש הזהות שלהם ומשפיע על כל מעגלי החיים, תוך דגש על מעגל הלמידה. 

בקרית חמ"ד ריגלר, חרטנו על דגלנו את החינוך הערכי כערך מרכזי בבית הספר. החינוך החברתי – ערכי מאפשרת לתלמידינו, להיות מעורבים פעילים במגוון פעילויות כמו מעורבות קהילתית, מועצת תלמידים, קבלת החלטות ומגוון דילמות מוסריות וערכיות בהם הם עוסקים לאורך השנה.

אנו מאמינים שתפקידינו הוא לסייע בעיצוב עולמם האמוני של תלמידינו, לפתח בוגרים מחוזקים מבחינה דתית ומצליחים בהשתלבותם בחברה הישראלית, שהרי רק מתוך ביסוס עולמם הרוחני של תלמידינו נוכל להשפיע על ההכוון שלהם למסגרות אחרי התיכון ולסייע בעיצוב זהותם לבניית ביתם בעתיד. לשם כך  מתקיים אצלנו השילוב של לימודי האמנויות והמדעים ברמה גבוהה יחד עם לימודים גבוהים במקצועות היהדות ובמקצועות הכלליים, בעזרת צוות מורים מכיל, מקצועי , מסור ומצטיין המעודד הישגיות ומצוינות מתוך אתגר תמידי ויצירת סקרנות אינטלקטואלית.

בריגלר, אנו מחנכים את תלמידינו באווירה תומכת ומשפחתית  תוך יצירת
יצירת חוויה ייחודית מרוממת ומגבשת של לימוד והעשרה, שנותנת לכל תלמיד את ההזדמנות להתחזק, לבטא כישורים וכשרונות, ליצור ולהגשים את חלומות. תלמידים המשתייכים למסגרת חינוך  דתית שההלכה נר לרגליה.

אני מזמין אתכם להצטרף אלינו לחוויה חינוכית המשלבת מגמות אמנות, סייבר ורובוטיקה, חינוך ערכי ושאיפה למצויינות בסביבה חדשנית ומאפשרת.

 אורי כהן,
מנכ"ל ביה"ס

מחיי בית-הספר

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

כפתור לייק

שיתוף

גלילה לראש העמוד