כניסת השבת | 17:09
צאת השבת | 18:05

ניוזלטר ריגלר | פרשת תרומה

טקס מצטיינים למחצית א' • "דע את זכויותיך" • הכר את הבוגר – והפעם: לאה חגאי • מועד נבצרים לבגרויות • שבוע בטיחות ברשת • קופת-צדקה דיגיטאלית • "לגעת בפיתה" • חלוקת תעודת באוויר הפתוח • מעריכים ומפנקים את צוותי רפואה • מפגש בוגרים מוזיקלי • סטיילינג מרענן לתקופת הקורונה אירועי הפורים: "המורה במסכה" הגיע לאתגר אתכם | עקיבא תורג'מן בהופעה |  ברכת הרב שמואל אליהו | "חדר בריחה" | חידון קליקיט-קלאוד | הופעת סטנד-אפ – ועוד ועוד…

אורי כהן

מנכ"ל ביה"ס

אלוקים השאיר את העולם לא מושלם

משפחת ריגלר, יקרה
השבת, פרשת תרומה ופרשת זכור וביום חמישי, נחגוג את חג פורים ונקרא את מגילת אסתר.
המגילה שמתארת את נס הפורים, נקראת על שמה של אסתר המלכה. תפקיד המשנה במגילה (לכאורה)  שויך למרדכי.
ההיסטוריה היהודית מלאה בסיפורים שאינם מתארים רק את הגיבורים ששיחקו בתפקיד הראשי, אלא גם את שחקני המשנה, שסייעו במעשיהם לממש את התוכנית האלוקית ולהוציאה לפועל. אסתר המלכה, היא זאת שבקשה מהמלך להציל את עמה. היא זאת שהעזה להופיע בפני מלך פרס בלי הזמנה, למרות שמעשה זה היה עלול היה להביא למותה. היא זאת שהייתה האחראית הראשית לתלייתו של המן, ולזכות שניתנה ליהודים להגן על עצמם מפני איום ההשמדה הקרב.
אולם כל זה לא היה קורה ללא עצתו של מרדכי שניתנה לה מאחורי הקלעים, וללא האומץ והחוכמה שלו.

קרדיט: אהובה קליין

שמה של אסתר מפאר את המגילה, ועל פניו נראה שתפקידו של מרדכי משני בלבד – אולם בלעדיו, ברור שלא היה לנו פורים. על פי המסורת היהודית, איש אינו יכול להגיע לגדולתו של משה רבינו. זהו אחד משלושה עשר עיקרי האמונה שנוסחו על ידי הרמב"ם, "לא קם בישראל כמשה עוד, נביא ומביט [מבין] את תמונתו [של הא-ל]". משה מילא את התפקיד הראשי כמשחרר העם מעבדות מצרים, כמחוקק במדבר וכמנהיג העם במשך 40 שנות נדודיו עד להגעתו אל גבולות הארץ המובטחת. אולם אפילו אדם כמוהו לא היה מספיק כמנהיג יחיד. בני ישראל נזקקו גם לאהרון אחיו, שאהב שלום ורדף אחריו. אהרון היה "איש השטח" שהיה נחוץ במיוחד בתור הכהן הגדול. וכשאהרון נפטר, העם קונן עליו במשך שלושים יום. כמו לאחיו, גם לאהרון הגיעה הוקרה מיוחדת על חלקו כשחקן בתפקיד משנה.
ישנן אינספור דוגמאות לשחקנים בעלי תפקיד קטן כלשהו בתנ"ך. תרומתו של כל אחד מהם הייתה משמעותית. אולם ישנה דמות אחת שצריכים להזכיר מעל לכולם, והיא זאת שממשיכה לשחק את תפקידה עד לעצם היום הזה.
בפירוש נועז על סיפור הבריאה, אומר התלמוד הירושלמי, שאלוקים ברא את האדם להיות שותף בבריאה. אלוקים השאיר את העולם לא מושלם, כדי שבני האדם יוכלו למלא חלק בהשלמתו.
לכל אחד מאתנו תפקיד של שחקן או שחקנית משנה בתסריט האלוקי סיפור החיים עצמו מתחיל באלוקים, אולם נותר לכל אחד ואחת מאתנו תפקיד של שחקן או שחקנית משנה. לכולנו יש משימה שמימית לקרב את העולם לשלמותו. אף אחד מאתנו לא היה מוכנס לתסריט ההוויה השמימי, אלמלא היה לו תפקיד ספציפי למלא.
משימתנו בעולם הזה היא לגלות את התפקיד שלנו, ולא משנה כמה קטן הוא. כהורה, חבר, בעל מקצוע או עובד מסור, כמישהו שיכול לגרום מנת הנאה לאנשים אחרים או מישהו שיכול לשמש מקור ברכה לקהילתו, כל אחד מאתנו צריך ללמוד מדוע אלוקים החליט שנחוץ לברוא אותו.
וכשנמלא את התפקיד המשני שלנו בדרך הטובה ביותר שביכולתנו, נוכל לשאוב נחת מהידיעה שגם הקב"ה יזכה אותנו בהוקרה הייחודית על מילוי תפקידנו בעולם.

דברי ברכה לקראת מחצית ב'

משפחת ריגלר, יקרה
מזה כשנה אנו חיים בצילה של הקורונה. תחושת האי ודאות הפכה להיות חלק בלתי נפרד משגרת יומנו.
אנו עושים ככל אשר לאל ידינו כדי לקיים את השגרה בבית הספר ולשמור על קשר רציף עמכם. בשבוע שעבר חילקנו את תעודות המחצית ובימים אלה מתקיימות בגרויות החורף לתלמידי כיתות יא – יב.
השבוע חווינו התפרצות גדולה מאוד של הדבקות שחלקן התרחשו במפגשים שהסגר ביקש למונעם. ההדבקות והבידודים שנלוו אליהם פגעו מאוד בתלמידים שהיו אמורים לגשת לבחינות הבגרות ורבים מהם נאלצו לוותר על מועד החורף הנוכחי.
בשבוע הקרוב נחל בהחזרה מדורגת של כלל תלמידי בית הספר על פי המתווים השונים המתפרסמים בתקשורת.

צוות בית הספר ברובו המוחלט (80%) התחסן ואנו קוראים גם לתלמידינו הבוגרים להתחסן.
אנו פונים ומבקשים להקפיד על ההנחיות המתפרסמות בכלי התקשורת בשטח בית הספר ובבתיכם, כדי להימנע מהדבקה.
הימים הם ימי חודש אדר (אני ד' רופאך) , ומשנכנס אדר מרבים בשמחה.
השמחה היא גם המצרך החיוני ביותר, וגם  התרופה הטובה ביותר. היא אויר לנשימה, היא כמו החמצן. היא לא רק תחושה או הפגה נעימה, ובריחה מהמציאות הקשה. היא דרך התבוננות. היא החיים עצמם. ואדם השרוי ללא שמחה כאילו לא חי.
דסי רבינוביץ  הייתה נערה שהתמודדה עם מחלת הסרטן וזכתה לפרסום נרחב בתקשורת בישראל, בעקבות מאבקה על זכותו של החולה לקבלת טיפול רפואי הוגן.
דסי, התמודדה עם מחלתה בעזרת שמחה והפצתה באחרים בסביבתה, זאת כדי להמתיק מעט את הכאב והסבל שחוותה בזמן המחלה.
השיר "עיגולי השמחה", אותו חיברה בצורה ספונטנית תוך כדי השארת הודעה במענה קולי שנמצאה רק לאחר מותה.
"לכל אדם יש עיגול בלב, עיגול שמחה.
לפעמים העיגול קטן אך הוא יכול לגדול, לגדול ולגדול…
כאשר עיגול השמחה גדול, הוא שולח עיגולים קטנים למקומות נסתרים בגוף מקומות שלפעמים כואבים.
ככל שיש יותר עיגולים קטנים, פחות מקומות כואבים.
יש אנשים שעיגול השמחה שלהם קטן ולנו יש תפקיד- לעזור לו לגדול" (דסי רבינוביץ זכרונה לברכה, נפטרה בשנת 1996 והיא בת 19! )
אלוקינו ואלוקי אבותינו: חַדֵּשׁ עָלֵינוּ אֶת הַחדֶשׁ הַזֶּה לְטובָה וְלִבְרָכָה. לְששון וּלְשמְחָה.
וִיהִי הַחדֶשׁ הַזֶה סוף וְקֵץ לְכָל צָרותֵינוּ. תְּחִלָּה וָראשׁ לְפִדְיון נַפְשֵׁנוּ

שבת שלום וחודש אדר מלא בשמחה,
אורי

דני אליהו

מנהל חטה"ב

מקום של הצלחה

הורים ותלמידים יקרים שלום רב
בימים אלה החלה מחצית ב' החשובה מאד להמשך הלימודים בשנה הבאה. במהלך ימי הלמידה מרחוק חלק מהתלמידים צברו פערים לימודיים המקשים על התקדמותם ואם לא נצמצם אותם הם יקשו עוד יותר את הלמידה בשנה הבאה. כדי לעזור לתלמידים אלה הונחו מורי החטיבה לצמצם פערים ככל שניתן במהלך מחצית ב' ולקדם כל תלמיד מהמקום בו הוא נמצא. אני מצפה מהתלמידים בעזרת הוריהם לקחת אחריות לימודית ולהיכנס לכל שיעור, לא לוותר על אף שיעור ולהגיש מטלות ומבחנים. אני מצפה מכל תלמיד להשקיע בלמידה כדי שב"ה המעבר לשנת הלימודים הבאה יהיה ממקום של הצלחה ולא קושי.
חלוקת תעודות במרחב הפתוח :
בשבוע שעבר חילקנו תעודות בדרך ייחודית. משרד החינוך טרם אפשר את הגעת התלמידים לבית הספר ולכן הגענו אנחנו אליהם. מורי החטיבה חיכו לתלמידים בנקודות רבות ברחבי העיר ונתנו לכל תלמיד תעודה ושי מחמם לימי החורף. במהלך השבוע קיימו המחנכות שיחות אישיות עם התלמידים על בסיס ציוני התעודה והכל כדי לפתוח את מחצית ב' מוצלחת ופוריה ובמוטיבציה הגבוהה ביותר.
אני מאחל לכולם חג פורים שמח ומחצית ב' בריאה ומוצלחת.
דני אליהו

 

 

"ג'אם-סשן" מוזיקלי

מרינה מוסנקיס

רכזת מגמה

עידן מוריוסף

מורה במגמה

ב 2.2 התקיים מפגש מרגש, שבו השתתפו תלמידים ובוגרים של מגמת מוזיקה. מפגשים כאלה הפכו להיות מסורת במגמה שלנו, כי לנו, לצוות מגמה תמיד חשוב  לשמור על הקשר עם הבוגרים.
למפגש שהתקיים אנו קוראים "ג'אם סשן",  מפגש שבו מנגנים ושרים ללא הכנה מראש. פשוט זורמים באווירה חמה ומזמינה!
שמחנו מאוד שהצטרפה אלינו פאני שטרנפיין, רכזת המגמה האגדית. היינו גאים לשמוע את הביצועים של הבוגרים המעידים על כך שגם להם חשוב  להמשיך ולהתפתח בתחום המוזיקה. בנוסף כל אחד מהבוגרים סיפר על עצמו , היה מעניין לשמוע  סיפורים אישיים על ההתפתחויות בדרכם .

מהתגובות של התלמידים
אלעד ספיר: " מאוד נהניתי לשמוע אותם. הם שרים מדהים. זה עניין אותי למרות שסוג השירים האלה לא כזה מהעולם שלי. אבל כל מי ששר הביא יופי של ביצוע ביחס לציפיות שלי (שהם היו אחרות לגמרי…)"

תהל אזגורי: "היה מעניין לשמוע איך כל אחד מהבוגרים התקדם בחיים שלו. חלק המשיכו בדרך המגמה וחלק לא. אבל גם אלו שלא המשיכו, עדיין השתתפו, וזה הראה שהמגמה ממשיכה אתנו גם אם לא בהכרח עוסקים בה.

נצנת רדאי: " היה נורא מהנה ומעניין לצפות בתלמידים שהיו במגמה. כולם שרו מאוד מקסים, כל אחד והסגנון שלו"

שיראל אבוקרט: "חייבת להגיד שהיה ממש כיף לראות איך כולם התפתחו ועדיין שמרו על המוזיקה בחיים שלהם. ועוד יותר כיף היה לשמוע אותם שרים . באמת חוויה! שמחה שנכנסתי למפגש."

זיו כובני: "המפגש היה מאוד מהנה, חוויתי. הבוגרים של ריגלר הביאו ביצועים מאוד כישרוניים. למדתי מהמפגש המון, ושהצוות של מוזיקה הינו צוות מאוד מלכד ואוהב."
כבר מחכים למפגשים הבאים,
מרינה, עידן.

פתחנו את
ראש חודש אדר
בסטייל

מיכל מלאכי

סטייליסטית ומורה בבית הספר

בנות החטיבה והתיכון השתתפו בסדנת סטיילינג ואיפור אינטראקטיבית, לכבוד פתיחת אירועי חודש אדר. בנות התיכון קיימו את הפעילות ביום חמישי ערב ראש חודש אדר ובנות החטיבה ביום ראשון ב' אדר. שוחחנו על כוחו של הלבוש, ועל החשיבות שבהכרת האני הפנימי שלנו. ללבוש את הבגד המתאים לי, ובעזרתו לבטא את המיוחדות והייחודיות שלי.
למדנו טיפים מעניינים ויישומיים, להתאמת צבעים מושלמת,
וכללים חשובים לאיפור נכון ומחמיא.
הסדנא הועברה בזום, אך הבנות לקחו בה חלק פעיל ביותר. בלחיצת כפתור, המצגת הפכה לשיתופית במכשיר הפרטי של כל בת, מה שאיפשר לה לענות על שאלות תוך כדי, ולהביא לידי ביטוי את תשובותיה. הבנות הצביעו על כך שהסביבה אומרת ומשפיעה על מה שהן בוחרות ללבוש. יש בנות אשר אוהבות לשלב שלל צבעים ויש שפחות.
את הסדנא סיימנו בחידון סטיילינג ואיפור עם פרס שווה למקום הראשון.
כל הכבוד לזוכות:
מיטל כהן מכיתה י"א1
נעמי ברמי מכיתה ז'3
בנות התיכון בסוף הפעילות קיימו מעמד של הפרשת חלה לכבוד ראש חודש. יישר כח לכל התלמידות והמורות אשר השתתפו הפעילות.
שנצליח תמיד להוריד את המסיכות, ולראות בכל אחד את הטוב שבו.

ליאור פריאל

רכזת
מעורבות חברתית

הפרשת חלה, להוקיר ולהגיד תודה

"מעשה טוב אחד מאיר את העולם כולו"
בהמשך לערב ראש חודש אדר (יום חמישי), שבו קיימנו מעמד של הפרשת חלה, תלמידות רבות ומורות רבות הכינו חלות והחליטו להעניק אותן כאות הוקרה ותודה. יש תלמידות אשר חילקו אותן לקשישים ולשכנים מבודדים, פשוט כדי לעשות להם טוב בלב. ביום שישי בוקר, כיתתי י'3 ואני יצאנו להוקיר תודה לצוותי הרפואה של בית אבות "תפארת בנים" ולצוות הרפואי של מחלקת קורונה, שבבית חולים "לניאדו". כולם שמחו לפגוש אותנו ובעיקר אנחנו שמחנו לשמח אותם בברכת שבת שלום עם חלות וממתקים.
חודש טוב ושמח לכולם!!! 

מיטל ענבי

מחנכת כיתה י"ב

לגעת בפיתה

כיתתי המדהימה, י"ב2  זכתה לחוות סדנא מטעם החברה "לגעת בפיתה" כחלק מבוקר כיתה חוויתי. פתחנו את הבוקר בארוחת בוקר מפנקת והמשכנו בסדנה.
"לגעת בפיתה"- זו שיטה לפיתוח חוסן ומיומנויות מנטליות שמטרתה לעזור לכולם לבנות מנטליות מנצחת ולפתח יכולות להתמודדות עם אתגרים בחיי היום יום, דרך אסטרטגיות המשמשות לוחמים ביחידות מיוחדות וספורטאי עלית להגיע לביצועי שיא בהצלחה ובהנאה.
במסלול ההכשרה בשייטת 13 כאשר יוצאים לשחייה למזח מקבלים פקודה פשוטה -"לגעת בפיתה"- גוש מתכת השטוח מלמעלה שנמצא על מזחים או סירות ונועד לקשירת חבלים. לא מספיק להגיע לקו המזח או לאבנים לידו, אלא צריך לעלות בצורה אקטיבית ו"לגעת בפיתה" לפני שחוזרים.
"לגעת בפיתה" זו פעולה פשוטה שמייצגת מנטליות לפיה "מה שעושים- עושים עד הסוף", מנטליות של התמודדות, התמדה ומצוינות.

גיא, המנחה שלנו, העביר פעילות מדהימה בנושא הכנה לצבא, הבנים לקחו חלק בתרגילים מנטליים. הסדנא הייתה תורמת ,חוויתית ומאוד מעצימה, הבנים נהנו מאוד ושיתפו פעולה. בסוף הסדנה, כמעט כולם נרשמו לסדנאות המשך אשר יתקיימו בזמנם הפנוי.
גם תלמידי י"א3 ו י"א4 זכו לפעילות דומה באותו היום.

תלמידי ריגלר דירגו את השירים האהובים

כחלק מארועי טו בשבט שהתקיימו בביה"ס נערכה תחרות של שירים ישראליים, בהם התלמידים התבקשו לדרג את השירים האהובים עליהם.
להלן חמשת השירים המובילים והאהובים שנבחרו על ידי תלמידנו:
במקום הראשון- "מודה אני "של עומר אדם.
במקום השני- "שקיעות אדומות" של עדן חסון
במקום השלישי –"באה" של יובל דיין
במקום הרביעי -"אלוף העולם של חנן בן ארי
במקום החמישי– "לומדת ללכת" של נסרין קדרי.
התלמידים שענו נכונה על שלושת השירים במקומות הראשונים מוזמנים לפנות לרכזות החברתיות ליאור פריאל או ללימור עמית לקבלת הפרס.

קישור לרשימת השמעה

אירועי פורים

רקפת כהן

מנחה פדגוגית

טיפ פדגוגי: מועד נבצרים

תלמידים אהובים!

אנו נמצאים כעת בתקופת הבגרויות. אולם…. השנה, עקב מגפת הקורונה וההידבקויות שהיא מביאה עימה, אנו נמצאים במצב שישנם תלמידים שלא יכולים לגשת לבגרות במועדה ולכן ניגשים במועד מאוחר יותר המיועד למבודדים ונקרא: "מועד נבצרים".

עבור תלמיד שהשקיע ולמד קשה ולפתע קיבל הודעה שעליו להיכנס לבידוד, זהו ניסיון לא קל. לעיתים המוטיבציה יורדת והכוחות להמשיך וללמוד לאותו המקצוע עוד מספר שבועות-אוזלים.

הנה מספר טיפים שיסייעו לכם לצלוח את התקופה ולהגיע מוכנים לא פחות לבחינה במועד הנבצרים:

  • בטחו בקדוש ברוך הוא שכל מה שקורה זה לטובה. גם אם נראה כרגע שקשה, נזכור שהכל מלמעלה ונאמין שה' מסובב את העניינים כך שיהיו לטובתנו.
  • נחלק את החומר למנות מאוד מאוד קטנות וכדי שלא נשכח אותו עד ליום הבגרות, נלמד בכל יום מעט.
  • בשבוע שלפני הבגרות "נגביר את הקצב" ונלמד באינטנסיביות רבה יותר. נחזור על שאלות בגרות, נשנן ונתרגל במידת הצורך.
  • במידה ועדיין קיים קושי- במוטיבציה, בזכירת החומר ועוד… תמיד ניתן לפנות לצוות מורי ריגלר. אנחנו פה בשבילכם לכל דבר ועניין, מוכנים להושיט יד וללכת אתכם צעד- צעד.

הילה כהן

רכזת מגמת האומנות

מפנקים את הצוותים הרפואיים

יחד, במסגרת שיתוף פעולה עם עיריית נתניה וביוזמה של מועצת תלמידים הובלנו עם התלמידים והמחנכות הכנת משלוחי מנות לצוותים הרפואיים שעושים ימים כלילות בתקופה כל כך מאתגרת.
נשלחו 46 משלוחים בצירוף  הקדשה של בית הספר כל זה יגיע אליהם כהוקרת תודה על הכל 
לפני חג הפורים הבא עלינו לטובה- והכי חשוב העיקר הבריאות.
חג שמח,
הילה

 

פינת החידה! מי רוצה מתנה???

בפינה זו נשאל אתכם 3 שאלות על תוכן העלון.

איך זוכים?
מוזמנים לשלוח אלינו את התשובות בוואטסאפ במספר 0542077611.
כתבו לנו את שמכם המלא והכיתה, ואולי תזכו בפרס:)

שאלות העלון: 
1. מי קיבל חלות-לשבת ומשלוחי מנות בהפתעה?
2. מהו מספר הטלפון של המוקד להגנה על ילדים ברשת?
3. מהו מפגש "ג'אם-סשן"?

בהצלחה!!!

כבוד למצטיינים!!!

אירועי סיום מחצית א' בשכבה ז'. – מאת שרה דגני /רכזת השכבה. לרגל סיום המחצית הראשונה נערך טקס שכבתי בהשתתפות מנהל ביה"ס, יועצת השכבה, צוות המחנכות וכמובן תלמידי השכבה הנפלאים.
במהלך הטקס נשאו ברכות מנהל חטיבת הביניים מר דני אליהו וצפנת יועצת השכבה.
אח"כ חולקו שתיים עשרה תעודות לתלמידים המצטיינים.
צפינו במצגת המסכמת את כל החוויות, האירועים והטקסים שחווינו במחצית זו ולסיום נהננו ממשחק קהוט בנושאים הקשורים לשכבה.
מצטייני שכבת ז מחצית א'
ז1
סטפני שניידר
מיכל גרמון
ז2
רובי זרביב
שירה מנגיסטו
ז3
נופר נסרדישי
נעמי ברמי
ז4
טהרני שלו
מלכה מאור
ז5
יאיר סרוסי
רון ללוש
ז7
אושרי טוקויה
אהרון תורג'מן
יישר כח! עלו והצליחו!!!

טקס מצטיינים שכבת ח'- מאת תהילה שטרית רכזת השכבה.
במסגרת אירועי סיום מחצית א' , נערך טקס מצטיינים לשכבה ח' האלופים והאלופות שלנו.
ענינו יחד על חידון KAHOOT על מצטייני ומצטיינות השכבה , נהנינו מאוד להכירם לעומק קצת יותר.
היה טקס מקסים ומעשיר.
מצטייני שכבת ח' מחצית א':
ח1.
תהילה יפרח
שירה שם טוב
ח2
הדס מור
פאל אביגיל
ח4
לירון כהן
נועם כחלון
ח5
ראול רנסיה
ניסים צולק
ח7
דוד דסיום
הלל ברק

"הרצון להיות טוב לכל, בלי שום הגבלה. לא בכמות המוטבים ולא באיכות הטוב. זהו הגרעין הפנימי של מהות נשמת ישראל" (הרב קוק)
טקס הענקת תעודת הצטיינות לתלמידים על רקע הקורונה, התקיים בשל התנאים בזום שכבתי ובאופן אישי בכיתה. כל אחד מתלמידי הכיתה גילה בתקופה המאתגרת הזאת יחס של מיצוי גדל של הפוטנציאל הקיים בתוכו- מצוינות.
שניים מתלמידיי: אושרי טוקויה ואהרון תורג'מן קיבלו תעודת הצטיינות על השגת הישגים יוצאי דופן ביחס לתלמידים אחרים בכיתה. תלמידים אלו גילו יכולת נחישות והתמדה להגיע לידי הצלחה, הקפידו להשתתף בשיעורי הזום וביצעו את המשימות מתוך אחריות להתקדמותם וכן היוו דוגמא אישית לחברים רבים בכיתה.
ברכת הצלחה להמשך, מיכל אסרף – מחנכת כיתה ז7

טקס מצטיינים שכבת ט- בהובלת חגית שפירא/ רכזת השכבה.
בשבוע שעבר התקיים טקס מרגש בהשתתפות מחנכות יועצת גלית קרמיזי ומנהל. חטה"ב דני אליהו.
הטקס נפתח בסרטוני העצמה לתלמידים
בברכות ועידוד לתלמידים הנמצאים מרחוק..
ובסיום הוקראו שמות המצטיינים הנבחרים של השכבה ואיחולי הצלחה ותפילה לחזרה במהרה לספסל הלימודים.
שמות המצטיינים:
שכבת ט
כתה ט1-
דורין פרץ
אלינור מנדוזה
כתה ט2
נועה אדרי
הודיה אליהו
כתה ט4-
אשר מנגיסטו
אורי מסילתי
כתה ט5-
דוד רווח
יוסף חיים שועה
כתה ט7-
תהילה אמברבר
סטלה סממה

לימור עמית

רכזת חברתית חט"ב

"דע את זכויותיך"

תלמידי שכבת ט' האזינו השבוע להרצאה מרתקת של העו"ד אלעד גויגולד מהסנגוריה הציבורית בנושאים הקשורים לזכויותיהם המשפטיות של הנוער, על פגיעות מיניות ברשת ,
תפקידו של סניגור ועוד…
בסיום נערך דיון ושאלות .
היה לנו חשוב לשמוע מה התלמידים חשבו על הנושא:
מוריה פרידל ט'1 –
ההרצאה הייתה ממש חשובה. למדתי על לקיחת אחריות. לא לעשות שטויות כי לעיתים יש להן השלכות שעלולות לפגוע בכל העתיד שלי. כלומר: סוף מעשה במחשבה תחילה
אלינור מנדוזה ט1-
ההרצאה היתה מרתקת עבורי. למדתי עד כמה חשוב לא לפרסם פרטים אישיים שלי. ולא לאשר כל אחד ברשתות
ואם בכל סאת טעיתי ואישרתי או פרסמתי משהו יש לי לאן לפנות

הרצאה זו התקיימה מטעם המדריך הארצי ליישום זכויות התלמיד -המינהל הפדגוגי של משרד החינוך


מרינה מוסנקיס

רכזת מגמת מוזיקה

הבוגרים שלנו הם סיפורי ההצלחה שלנו

תכירו את לאה חגאי, בוגרת מגמות מוזיקה ופיזיקה.
לאה עלתה לארץ  מצרפת  בגיל 8 עם כל המשפחה. 4 שנים למדה בבית ספר "עוזיאל".
בכיתה ו' החלה ללמוד נגינה בגיטרה, ומכיתה ז' עד י"ב שרה  במקהלה הבית ספרית בריגלר. אחרי שסיימה את הלימודים בתיכון ב2015, נכנסה למכינה קדם צבאית בשם "אדרת" שבעמק האלה. לאחר מכן לאה התגייסה לצבא בתור לוחמת איסוף קרבי (!) ועשתה שירות של שנתיים ושמונה חודשים בהם הייתה גם מפקדת.

לאה מספרת: " מוזיקה הייתה מאוד חסרה לי בשירות, ומיד לאחר השחרור עברתי לתל אביב להיות מלצרית *ולהופיע ברחוב. אני עד היום עושה זאת, מאוד נהנית מהאנשים בעיר ומהפרגון.

התחלתי ללמוד מוזיקה באופן יותר מקצועי במכללת BPM שבתל אביב באוגוסט 2020. מאוד נהנית ועובדת על החומרים המקוריים שאוכל לנגן בקרוב ברחוב! אנשים רואים אותי מנגנת ומזמינים אותי לנגן באירועים כמו ימי הולדת וחתונות! מקווה שכשהקורונה תהיה מאחורינו אוכל להתקדם עוד יותר בתחום המוזיקה. כרגע לומדת ומתכננת שנה הבאה להמשיך בתל אביב או אולי לנסות לנסוע למדינות אחרות  לחוויה שונה דרך המוזיקה. אני גם מתכננת לעשות תואר בהנדסה סביבתית מכיוון שזה נושא מאוד בוער בי! הייתי רוצה לעשות את כל מה שמעניין אותי מבלי להיות מוגבלת. כיום אני בת 23, ומקווה שכל מי שקורה את זה ומעוניין לעסוק במוזיקה , שלא יוותר על זה! וינסה! אפילו אם זה רק כדי להבין שזה לא בשבילו))"

*מופעי רחוב  מתקיימים בכל רחבי העולם כבר מאז העת העתיקה.   אדית פיאף, סטינג, ג'סטין ביבר, ג'ורג' מייקל החלו את דרכם אל הבמה הגדולה בהופעות רחוב.

נאחל ללאה המון הצלחה בהמשך הדרך! 

גלית קרמיזי

יועצת בחט"ב

אנו נמצאים רוב היום במקום מסוכן

בשבוע שעבר ציינו במסגרת שיעורי החינוך את השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת.
משבר הקורונה הפך נושא זה לאקטואלי יותר מתמיד.
בהמשך לפעילות זו, התקיימו השבוע הרצאות לתלמידי החטיבה ע"י מערך ההסברה של משטרת נתניה.
במהלך ההרצאה נחשפו התלמידים להיבטים שונים של פגיעה אפשרית ברשת : הפצת תכנים פוגעניים, איומים והטרדות, התחזות ופדופיליה ועברות סייבר.
השוטר שיתף באירועי פגיעה שטופלו במשטרה והסביר לתלמידים כיצד ניתן לצמצם מצב של פגיעה וכיצד יש לנהוג כאשר בכל זאת נפגעים.
התלמידים נחשפו למוקד 105 הפועל למניעת אלימות ופשיעה נגד בני נוער ברשת.
בואו נראה מה התלמידים חשבו על המפגש:
אלינור מנדוזה ט1-
ההרצאה היתה מרתקת.
למדתי שצריך להזהר במה ולמי שולחים משהו ברשתות החברתיות.
הכרתי את מוקד 105 ושיש תמיד למי לפנות בכל בעיה.
דורין פרץ ט1-
ההרצאה הייתה מאוד מעניינת וזה היה נושא מאוד חשוב עבורי

ליאור פריאל

מחנכת כיתה י'3

מתנות לאביונים

השבוע , לקראת חג פורים קיימנו פעילות בנושא "הצדקה". רקפת כהן, רכזת העולים בשיתוף ארגון כי"ח הזמינה מנחה אורח מטעם הארגון, אשר העביר את הפעילות באופן חוויתי. לאחר שדיברנו על מהות הציווי "ואהבת לרעך כמוך" יצאנו למכירה פומבית: לאיזה ארגון צדקה אנו מעניקים מיליון שקלים? יש תלמידים אשר טענו שיש להעניק את הכסף למשפחות נזקקות, יש שחשבו שרק ליתומים ואלמנות וישנם החליטו שיש לדאוג לחיילים הבודדים. התלמידים שיתפו במתן צדקה שלהם הם שותפים. בסיום הפעילות הוחלט להצטרף לגיוס צדקה דיגיטאלית ובע"ה לעשות שמח להרבה אנשים לקראת חג פורים. אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ולתרום בלינק המצורף.
חג שמח!

גלילה לראש העמוד