כניסת השבת | 19:20  צאת השבת | 20:33

ניוזלטר ריגלר | פרשת חקת

דבר המנהלים• טיולים שנתיים בתיכון• טקס סיום י"ב • דבר היועצות •ניווט בשטח •זיו נעורים • מסיבת סיום שכבת י"ב • מקום ראשון ארצי בפרויקט תעשיידע • zoom out • התעלות רוחנית וכייף השכבת ח' • קבוצת המנהיגות עצמ"ה •מסיבת סיום פרוייקט פל"א • פסטיבל התכנות • הוקרה למצטיינים ולמועצת תלמידים • פינת החידה

אורי כהן

מנכ"ל ביה"ס

האמינו בעצמכם

הורים נכבדים, תלמידים חביבים צוות יקר

הגיע הרגע בו אנו נפרדים משנת הלימודים תשפ"א ויוצאים לחופשת הקיץ שתחזיר אותנו בסיומה אל המסלול הבא והמרגש שממתין לנו. 

השלמתם פרק במסע מעשיר ומרתק, שנה שבה חווינו אתגרים שלא נודעו במחוזותינו מאז ומעולם ועל אף הכל השנה החולפת פתחה בפנינו צוהר שחשף אותנו בפני הכוחות הטמונים בנו. גילינו שעל אף כל האתגרים יכולנו להם !!!

עשינו הכל כדי להעניק לכם כלים מיטביים לכל אחת ואחד מכם, כדי שתוכלו להגשים את הפוטנציאל האישי, הלימודי והחברתי הגלום בכם. 

האתגרים הרבים איתם התמודדנו השנה הוכיחו שהודות לצוות הייחודי שלנו יכולנו לאפשר לכם חוויית למידה מותאמת לעידן הנוכחי שאפשרה לכם לפתח כישורי למידה בעידן של ידע ודיגיטציה, בדגש על תורה, מדעים, טכנולוגיה ואמנויות, וכל זאת בשילוב מעורבות חברתית גבוהה המעודדת למצוינות חברתית-ערכית ומצוינות לימודית

מרכיב ההון האנושי בצוות המורים והמנהלה הוא גורם מרכזי בשיפור ההישגים הבית ספריים שנמצא בשנים האחרונות בנסיקה לגבהים שלא חווינו מעולם והשנה זכינו להצלחות רבות שהבולטת שבהן היא הובלת בוגרינו ל 93% זכאות לבגרות, בניית חללים וסביבות למידה תומכות ומצליחות המאפשרות התפתחות ומימוש עצמי, מהיפות  והמתקדמות בארץ תוך הענקת תחושת בית ומשפחה לכל אחת ואחד מתלמידינו. 

עם יציאתנו לחופשה אני מאחל לכם שתמשיכו להפוך את התבונה, הסקרנות והיצירתיות   לפירות בשלים, ללמידה מהנה ולהצלחה והכי חשוב –
האמינו בעצמכם !

אורי כהן 
מנהל בית הספר

"רק מי שמאמין בכוחו ובעצמו הוא זה שיגשים את המרחק בין חייו לבין חלומו …" (יורם טהרלב)

אורי כהן

מנכ"ל ביה"ס

לא לקבל הכל מובן מאליו

בס"ד

השבת נקרא את פרשת חוקת, 

עם ישראל נמצא בשנה ה-39 ליציאתו מצרים במסע האחרון לקראת הכניסה לארץ ישראל ופה קורה להם משהו "וַתִּקְצַר נֶפֶשׁ הָעָם בַּדָּרֶךְ"

הם עייפים מהנדודים במדבר ומתלוננים "לָמָה הֶעֱלִיתֻנוּ מִמִּצְרַיִם לָמוּת בַּמִּדְבָּר כִּי אֵין לֶחֶם וְאֵין מַיִם וְנַפְשֵׁנוּ קָצָה בַּלֶּחֶם הַקְּלֹקֵל" ומיד ד' מענישם  "וַיְשַׁלַּח ד' בָּעָם אֵת הַנְּחָשִׁים הַשְּׂרָפִים וַיְנַשְּׁכוּ אֶת הָעָם וַיָּמָת עַם רָב מִיִּשְׂרָאֵל".

כאשר אנו קוראים פרשה זו לא מובנת התלונה ולא מובן העונש. 

התלונה איננה מובנת שהרי  הלחם שלהם היה המן וכבשר אכלו את השלווים ומים היה להם מן הסלע שבקע משה? גם העונש איננו מובן כיצד הוא קשור לחטא התלונה שלהם? 

רבינו בחיי עונה באופן נפלא על שתי שאלות אלו שהלוא בדרך כלל לכל בני האדם יש אוכל ומים לימים אחדים וזה גורם מרגוע לנפש כשאדם יודע שיש לו 'פת בסל' אך  במדבר היה אוכל ומים בכמות מוגבלת  המספיקה כל יום רק לאותו יום והם היו צריכים כל הזמן לבטוח בד' שידאג להם לאוכל ולשתיה גם ליום המחרת. 

המתח הזה של בטחון מתמיד בד' היה קשה עליהם ולכן הם התלוננו. 

תפקיד העונש של הנחשים השרפים היה בעצם מסר של משה רבינו לחזק בהם את הביטחון בד' דווקא לקראת הכניסה לארץ, את ההבנה שהוא משגיח עלינו, שהצלחת הפרנסה באה ממנו, שההגנה על חיינו באה מד'  שהלוא במדבר יש המון נחשים "הַמּוֹלִיכֲךָ בַּמִּדְבָּר הַגָּדֹל וְהַנּוֹרָא נָחָשׁ שָׂרָף וְעַקְרָב" (דברים פרק ח)  אלא שבהשגחה אלוקית הם לא פגעו בהם. 

וד' כביכול אומר לעם ישראל 'אתם חושבים שחיי המדבר הם פיקניק יש אוכל, יש שתייה, יש עננים שעוברים לפניכם שמיישרים את הדרך והורגים את  הנחשים והשרפים שבמסלול הליכתכם, הלוא ללא השגחת ד' היומיומית עליכם מזמן הייתם מתים במדבר מרעב צמא ועקיצת הנחשים. בכדי שתבינו זאת הנה אני מסיר קמעא את השגחת ד' מעליכם וכבר באים נחשים ועוקצים אתכם'.

דני אליהו

מנהל חטה"ב

"סוף טוב- הכל טוב"

הורים ותלמידים יקרים
שלום רב
שלמה המלך כתב בספר קהלת ״טוב אחרית דבר מראשיתו״ או כמו שאנו אומרים ״סוף טוב-הכל טוב״.
מחצית ב׳ מסתיימת בימים אלה ואיתה גם שנת לימודים מאתגרת במיוחד.
שנה שברובה התלמידים למדו מהבית וכשחזרו לבית הספר הלמידה התאפשרה תחת מגבלות שונות שנקבעו ע״י משרדי החינוך והבריאות.
למרות הכל הצוות המקצועי של ״ריגלר״ המשיך לקדם את התלמידים ולהגיע איתם להישגים לימודיים גבוהים. עשינו זאת בזכות התמקדות ולמידה אינטנסיבית של מקצועות הליבה ובשילוב פעילויות חברתיות רבות.
בחודש האחרון התגאינו בבנות שכבה ט׳ שזכו במקום ראשון בארץ בתחרות יזמות וחדשנות ארצית.
במהלך חופשת הקיץ נמשיך בתגבור הלימודי במסגרת ״בית הספר של הקיץ״. מורי בית הספר ימשיכו ללמד בבית הספר ויכינו את ילדיכם לשנת הלימודים הבאה באופן מיטבי. פתיחת בית ספר של הקיץ מותנית במספר התלמידים שירשמו אליו ולכן חשובה ההצטרפות של כל תלמיד. לפרטים והצטרפות נא לפנות למחנכת הכיתה.
עם סיום דברי ברצוני להודות לכם ההורים על שיתוף הפעולה איתנו לטובת ילדיכם וכן להודות לצוות המורים היקר של בית הספר על ההשקעה וההוראה המקצועית לאורך כל השנה. גם בחופשה אני זמין בכל נושא במייל
2522347@gmail.com
או בטלפון 099530610


חופשה נעימה וקיץ בריא
דני אליהו
מנהל חט״ב ״ריגלר״

חלוקת תעודות לבוגרים

בבוקר זה הגיעו הבוגרים של שנה שעברה בהתרגשות גדולה לקבל את תעודות בגרות שלהם

זיו נעורים

השבוע תלמידי שכבה ח' התכנסו פעם אחרונה בחוף סירונית לאירוע סיום שנה חגיגי של התוכנית הימית זיו נעורים. כל חניך קיבל תעודה וצמיד לציון סיום השלב, וכמובן פרס כיתתי יפה עם שם בית הספר רשום עליו. היה מהנה ומרגש.

פרידה משנה משונה

תלמידות ותלמידים יקרים מאוד!
אכן הסתיימה לה שנה מאתגרת ,כפי שמופיע במילות השיר,
אתם עמדתם באתגרים ויצאתם מחוזקים.
אנחנו גאות בכם על שהתמודדתם בהצלחה בכל המשימות והאתגרים ומאחלות לכם בהצלחה במעבר לשנה הבאה:
לשכבת י' שעוברת לשלב הבגרויות
לשכבת יא' שעוברת לשנה האחרונה במסגרת הלימודים
ולשכבת יב' שיוצאת לעצמאות ולתרומה עבור המדינה,
"בשמחה תצאון ובשלום תוליכון".
ממליצות לכן גם בחופשה ליצור סדר יום ולו"ז מסודר עד כמה שניתן.
תנוחו ,תהנו ותחזרו בשלום בריאים ושלמים.
תשמרו על עצמכם ותשמרו על קשר.
אוהבות וכבר מתגעגעות
היועצות
אדוה ומלי

טקס סיום שכבת י"ב

השבוע תלמידי שכבת י"ב הרימו את טקס הסיום שלהם בהובלת צוות המחנכות ורכזת השכבה יעל עמירם. הטקס היה מרגש ומקסים! התלמידים הכינו קטעי מעבר מושקעים במיוחד, מצחיקים ויפים בסימן שנת הקורונה. בטקס ציינו 44 תלמידים אשר קיבלו הצטיינות מעורבות חברתית בתעודת בגרות, הוקרנו תודה וסיימנו עם חלוקת תעודות הגמר. יישר כח לכל התלמידים המדהימים ולצוות ההובלה. במהלך השבוע האחרון כל כיתה חגגה יחד מסיבת סיום/פרידה.

 

בטקס הסיום תלמידי שכבת י"ב הציגו באופן אומנותי קטעים הומוריסטיים על השנה המורכבת שעברה עליהם. שווה צפייה!!!

שבוע של כייף והתעלות רוחנית בשכבת ח'

שבוע של כיף והתעלות רוחנית בשכבה ח'
ביום ראשון השתתפנו בחידון על ספר שופטים לכלל השכבה בהובלתו של המורה אבי אלבז ונהנינו מהרצאה מחכימה בנושא.
ביום שני בני השכבה שהשתתפו בפרויקט "זיו נעורים" חגגו פעילות מיוחדת לסגירת השנה, בים.
ביום שלישי , המשכנו בהפרשת חלה מרגשת לבנות ח' ולאחר מכן אפינו מהבצק פוקאצ'ות טעימות. לאחר מכן שמענו הרצאה מקרבת לבבות של הרב רפאל רובין.
וביום רביעי סיימנו בסעודת אמנים לבני השכבה , סעודה מרחיבת לב ומאחדת.
ביום חמישי מצטייני השכבה יצאו לצפות בהקרנת סרט במיוחד בשבילם.
כמה כיף להיות תלמיד בריגלר כל השנה ובמיוחד בסוף השנה !
תודה רבה למחנכות היקרות , חני נחמיאס מחנכת ח1, יפית מזרחי מחנכת ח5 ואפרת אסרף מחנכת ח4 בלעדיהן שום דבר לא היה קורה

פרויקט תעשיידע- זכינו במקום הראשון!

זוכרים את הכתבה בניוזלטר האחרון??? על כיתה ט1 אשר  השתתפה בקורס פרימיום-תעשיידע.
.במהלך הקורס התלמידות פיתחו מוצר שנקרא "free-zer" מקרר סביבתי שמטרתו העברת מזון טוב ובריא למשפחות קשות יום .
הערכים שהובילו אותם הם: עזרה לזולת ובן אדם לחברו .
שמחים להכריז שהכיתה זכתה במקום הראשון בתחרות הארצית .
גאים בכן מאוד מאוד!

פסטיבל התכנות

בתחילת החודש השתתפנו בפסטיבל התכנות 2021. שליו טהרני מעמ"ט ז' ייצג את ריגלר עם פרויקט אתר הספורט שכתב בשפות Html+css+php.
שליו הציג בצורה איכותית מול מהנדסת מטעם חברת Google שהתרשמה מאוד מרמת כתיבת הקוד לבניית האתר ומהפיתוח היצירתי. גאים בך שליו!!!

קבוצת המנהיגות עצמ"ה

מאז החזרה לשגרה נרקמה לה קבוצת מנהיגות בשכבת י'. הקבוצה נועדה להוביל תהליכים משמעותיים בשכבה במהלך שנותיה בתיכון ולהתכונן לשירות משמעותי בע"ה. הקבוצה בימים אלו עוסקת בתכונות המנהיג ובגיבוש הקבוצה. בשבוע שעבר הקבוצה יצאה ללייזר טאג נתניה ובהמשך גם זכתה לביקור של המפקחת על החינוך החברתי קרן מלק ושל האחראית על כל קבוצות המנהיגות עצמ"ה והכנה לצה"ל אסנת דרעי. תודה על הביקור:)

ניווט בשטח

תלמידי ז/7  בליווי המחנכת מיכל אסרף, המורה לחנ"ג  אושיק כהן  ובליווי של שירלי כירי לאורך כל השנה היו שותפים לתכנית ניווט  של "איגוד ספורט הניווט בישראל" עם חטיבות ביניים נוספות. ביום רביעי ה-16.6.21 הגיעו התלמידים לתחרות ניווט ספורטיבי ב"שלולית החורף" בנתניה עם המון אנרגיות, ידע ורצון ליישם בשטח את אשר למדו לאורך השנה.

התלמידים הוזנקו מנק' הזינוק  וניווטו בהתאם לאחד משלושת המסלולים שנבחר עבורם.

התלמידים חוו חווית הצלחה בתהליך עצמו כשצלחו למצוא נקודות ציון בשטח האחת אחרי השניה וכמובן שהגיעו לנקודת הסיום לאחר כ-30 דקות. התלמידים הגיעו בדירוג הכולל למקום ה2 וקיבלו מדליה על ההתמדה בתכנית הניווט והגעתם להישגים מרשימים.

אין ספק שתכנית זאת הביאה לידי ביטוי את יכולות התלמידים: היכולת לשתף פעולה, לווסת התנהגות, להאמין בעצמם, אחריות אישית וקבוצתית ועוד…

מסיבת סיום פל"א

לאורך כל השנה, התלמידים העולים מצרפת זכו לתגבורים לימודיים של תוכנית פל"א וגם זכו לסדנאות חוויתיות כגון: סדנת תכשיטים, וסדנת סושי. השבוע התקיימה מסיבת הסיום של פל"א במתנ"ס דורה שבה כל התלמידים הוזמנו להפנינג כייף ומפנק. ישנם גם תלמידים שזכו לתעודת הצטיינות על התמדה בלמידה בתוכנית. להלן המצטיינים:
אהבה אלזרה ז'1
אביגיל פאל מכיתה ח'2
שי מימון י'3
אילן סיטרוק י"א5
נועם ארפי י"א 5
יישר כח!!!

zoom out מאתגר להזדמנות

הרעיון לפיתוח הסביבה נולד מתוך מציאות שבה מרבית תלמידי בית  הספר לא נכחו ונדמה היה שהמצב החדש דורש חשיבה אחרת מחוץ לקופסא, לתת לתלמידים שמגיעים חוויה שונה ואחרת.

הטיפול באמנות החל את דרכו ב'אמנות כטיפול', בה היצירה מהווה את עיקר התהליך הטיפולי. בגישה זו תהליך היצירה והאמנות הוא טיפולי בפני עצמו. דרך תהליך זה בונה המטופל דימוי עצמי חיובי המאפשר שילוב בין יכולת פיזית קוגניטיבית ורגשית. תהליך היצירה עצמו מדיטטיבי, ומאפשר רוגע, שלווה היות בכאן ובעכשיו.

הרעיון המרכזי היה להשמיש חומרים שנישכחו ומתוך האמונה כי בכל דבר באשר הוא גלום פוטנציאל. החומרים בהם השתמשנו:   משטחי עץ לאדניות פרחים, ולריהוט, מיכלי דשן שהפכו  באמצעות בטון ובדים לעציצים ושולחן פסיפס מצלחות ואריחים שנאספו. בנוסף נצבעה כל הרחבה בצבעים נעימים ליצירת מרחב מרגיע.

מרבית הפרוייקט יושם בשיתוף עם ילדי החנ"מ החל מחודש דצמבר, בסיומו של התהליך ועם החזרה לבית הספר, צרפנו נערים ונערות שונים אשר באו מתוך סקרנות ואלו סייעו לנו להשלים את שולחן הפסיפס. הפרוייקט הפך להיות אבן שואבת לתלמידים המזדמנים למקום ועובדים בו.

אנו רואות את התלמידים בשיח משותף, צחוק, סיוע, ובעיקר חיבורים. חיבור למקום ותחושת שייכות עוברת גם דרך עשייה זו. במשתתפים עולה  תחושת  ערך, יכולת, וזו מהווה לתחושתנו מקור להעצמה רגשית.

יאנינה ואיילת

הוקרה למצטיינים ולמועצת תלמידים

כיף להיות מצטיין בריגלר ולהיות פעיל במועצת תלמידים…
תלמידים מצטיינים יחד עם מועצת תלמידים זכו בסוף שנת הלימודים להנות מהקרנת הסרט "נשמה" בסינימה סיטי גלילות
כאות הוקרה והערכה על הישגיהם ופעילותם.

התלמידים ממשיכים לשלוח שי לכוחות הביטחון

בזמן מבצע "שומר החומות" תלמידי ריגלר מהחטיבה והתיכון שלחו חבילות שי לכוחות הביטחון.
מועצת התלמידים בחטיבת הביניים בשיתוף תלמידים ,הורים ומורים יצאו ביוזמה לפרגן לשוטרים הנמצאים בבירה ולהוקיר את עבודתם המורכבת והלא פשוטה בימים הלא פשוטים שעברו על עם ישראל.
הם התפנקו באוזניות אלחוטיות, דברי מתיקה וטואלטיקה.
וגם היום התלמידים ממשיכים בכך. בנות כיתה י"א1 הכינו חבילות שי מפנקות השבוע לבסיס חיילי מג"ב.
יישר כח לכל העוסקים במלאכה!

 

לטיול יצאנו

סוף סוף תלמידי התיכון יצאו לטיולים השנתיים!
ציפינו לכך כל השנה! היה כייף, מאתגר וחוויתי!!!
תלמידי שכבת י' טיילו בגני הנדיב, בעין צור, מדרחוב זכרון יעקב וסיימו במסלול רטוב בפארק אלונה. במהלך הטיול התלמידים זכו לשמח חתן בר מצווה. היה שמח!

תלמידי שכבת י"א טיילו יותר צפונה בשמורת הטבע מג'רסה היפייפיה, שבה יש כמה מנחלי הגולן שבדרכם לכינרת. התלמידים קינחו את הטיול עם שווארמה.


ותלמידי שכבת י"ב יצאו למסע של יומיים באיזור החרמון בסימן הכנה לשירות משמעותי. היה מאתגר וכייף!
תוכלו לראות את תמונות הטיול בסרטון המצורף

פינת החידה! מי רוצה מתנה???

בפינה זו נשאל אתכם 3 שאלות על תוכן העלון.

איך זוכים?
מוזמנים לשלוח אלינו את התשובות בוואטסאפ במספר 0542077611.
כתבו לנו את שמכם המלא והכיתה, ואולי תזכו בפרס:)

שאלות העלון: 
1. היכן טיילו תלמידי שכבת י'?
2. למי מיועדת תוכנית פל"א?
3. מאיזו כיתה התלמידות אשר פיתחו את המקרר הסביבתי?

בהצלחה!!!

גלילה לראש העמוד