כניסת החג | 18:16 
 
צאת החג | 19:21

ניוזלטר ריגלר- ערב חג סוכות תשפ"ב

פתיחת שנה הלימודים• ימי התעוררות וסליחות • עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה • סיירת המתנדבים• המעורבות החברתית יצאה לדרך• מאחלים שנה טובה• שכבת ז' נפגשת לראשונה •קבל ח"ח  •הדואג לשנים • גאים להצטיין• 

אורי כהן

מנכ"ל ביה"ס

"בצל כנפיך תסתירנו"

הורים נכבדים, תלמידים יקרים

שמו הנוסף של חג הסוכות הוא חג האסיף.
האסיף, מבטא את מציאות החיים הטבעיים של אדם חקלאי, המסיים שנת עבודה ומגיע לרגעים שבו היבול מצטבר בבית.
זה הזמן של ההתבוננות אחורה, אל הדמעות שליוו את הזריעה והעמל ועד לדמעות השמחה של עונת הקציר.
חג הסוכות הוא החג שעליו נאמר "ושמחת בחגך". אולם מסורת ההלכה העמיסה על היום הזה מורכבות גדולה יותר … מצוות הישיבה בסוכה מבלבלת את האדם החוזר לביתו משנת עמל.

"צא מדירת קבע ושבת בדירת ארעי". דווקא בזמן שאתה רוצה להתבצר בעוצמה שבנית במהלך כל שנת עמלך, מחייבת אותך התורה לצאת אל סוכה, שמסמלת יותר מכל דבר אחר את חוסר הביטחון, את היעדר המבצריות, את הסכנה שבחוץ.
גם מערכת החוקים שנקשרה למצוות הסוכה מעצימה את הדבר הזה. "סוכה שגובהה למעלה מעשרים אמה (כעשרה מטרים) פסולה". (הנימוק הוא שסוכה חייבת להיות מבנה ארעי. הגובה יוצר את תחושת הביטחון של הכתלים המגוננים על האדם. לכן, אל תגביה כל-כך; תישאר בגבולות נמוכים).

עיקר הסוכה הוא הסכך. סכך שנמצא מתחת לתקרה אחרת פוסל את הסוכה. הוא חייב להיות תחת כיפת השמיים. אתה, היושב בסוכה, מוכרח לחוש את התלות של האדם באל ולרוקן את תחושת הגובה שצברת במהלך שנת העבודה. זהו עיקר סיפורו של חג הסוכות.
ישנן שתי תחושות שמלוות את האדם היושב בצל הסוכה ו"מגורש" מביתו.
הראשונה היא של כעס, של רצון לבעוט ולחזור ל"אני" שבניתי וצברתי במהלך השנה.
הסוכה יוצרת מין תחושת גלות, שנכפית על האדם ומבקשת לאפס אותו ואת האגו שלו.
דווקא כשבא לך להתבסס, מזכירים לך בדרך הישירה ביותר שאתה ארעי בעולם, שאלוקים הוא אדוני הארץ ואתה אורח שמתבקש להתנהג בדרך ארץ.
מחג שכולו שמחה של גאווה וקבע, הפך החג להיות ענווה וארעי.
הצד הזה של האדם הוא הצד של האדם האדנותי, המלא סיפוק של עמל כפיים. הוא רוצה להיות בעל מעמד ובעל שם. אדם שהוא אדון הכל, הריבון המוחלט. בא חג הסוכות ומערער את העוצמה הזו, מטלטל ומזכיר לי שאני בסך הכל בן-אדם…

אולם יש גם תחושה אחרת.
הסוכה כתחושת הגנה ישירה של אדם החבוק בכנפי ה'. "בצל כנפיך תסתירנו". כל השנה אני נודד במחוזות האדם ועמלו, צובר רכוש ומגדיל מרחק ביני לביני וביני לבין אלוהי. חג הסוכות משמש כהזמנה להיכנס לחוויה יותר מעודנת של סככה אלוהית.
בימים שמראש חודש אלול ועד סוף סוכות אומרים בתפילה מזמור תהילים: "לדוד, ה' אורי וישעי". אחד הפסוקים במזמור זה אומר: "כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי" (תהילים כז ה).

הסוכה היא מקום ההגנה של האדם מפני הרעה שבחוץ. שם, בסוכתו של המלך, הוא מרגיש הרבה יותר מוגן.
הבנה זו מסבירה את המנהג לסיים בתפילת הערב של לילות שבת וחג במילים: "ופרוס עלינו סוכת שלומך ברוך אתה ה' הפורס סכת שלום עלינו ועל כל עמו ישראל ועל ירושלים".

חג שמח
אורי

אורי כהן

מנכ"ל ביה"ס

גאים להצטיין

גאים להצטיין 1

בתחושת סיפוק וגאווה קיבלנו בערב פתיחת שנת הלימודים תשפ"ב את ההודעה על זכייתנו בפרס התגמול הדיפרנציאלי.
ביה"ס ריגלר זוכה זו השנה השלישית ברציפות להיכלל ברשימה היוקרתית של בתי הספר המצטיינים במדינת ישראל.
בית הספר ריגלר הוא בית הספר הדתי היחיד בנתניה שזכה בהישג היוקרתי.
בית הספר ריגלר מצליח לשמור בעקביות כבר מספר שנים על למעלה מ 90% אחוזי זכאות לבגרות ובשנה שעברה הגענו לשיא של 94 אחוזי זכאות. הישג בולט במיוחד בעיר נתינה ובמדדים הארציים.
השיפור המתמיד בהשגי התלמידים וקביעת מקומו של בית הספר ביון בתי הספר המצטיינים במדינת ישראל מתאפשר הודות לשיטות למידה חדשניות וצוות הוראה שש שנתי מסור ומקצועי,
גם בתקופת הקורונה המשיכו תלמידי ריגלר ללמוד באמצעות פלטפורמות דיגיטליות מתקדמות שעמדו לרשות המורים, התלמידים וההורים והובילו להצלחה.
השנה תיכון ריגלר מתחדש בכיתת מצויינות יחודית בחטיבת הביניים כשהשאיפה היא 5 יחידות בגרות בהנדסת אלקטרוניקה ומחשבים ובפיזיקה.
במכתב ההכרזה שנשלח למנהל ביה"ס ממשרד החינוך נכתב:
"זכייתכם הינה ביטוי לעבודתכם המסורה והמקצועית בהובלת תלמידכם ותלמידותיכם ליראת
שמיים, לחיי תורה ומצוות ולהישגים ערכיים, חברתיים, לימודיים….עמלכם ופירות התקדמותכם/ הצלחתכם ראויים לשבח, המשיכו להצטיין ולהצליח…מאחלים לכם שתמשיכו להוביל ולהצמיח את דור העתיד של מדינת ישראל, בוגרים ובוגרות המשתלבים בחברה, פועלים ומחויבים למען כלל ישראל מתוך שאיפה לשותפות ביצירת חברת מופת ומתוך מחויבות לתורה ולהלכה.

גאים להצטיין 2

מנהלת מחוז ת"א בחרה בליאור פריאל כמורה מצטיינת מחוזית  במחוז ת"א
ליאור פריאל משמשת בביה"ס במגוון תפקידים: חברת צוות ניהול, רכזת חינוך חברתי, מחנכת כיתה י"א 3, רכזת תכנית פל"א ועוד.
ליאור (נשואה ואמא לארבעה ילדים) עלתה לארץ מצרפת כשהייתה בת 5 , שימשה בעבר כקומונרית בבני עקיבא , ומדריכה בתוכניות העלייה של הסוכנות היהודית.

ליאור הגיעה לריגלר לפני תשע שנים כסטאז'רית צעירה ושובצה כרכזת החינוך החברתי כבר בשנתה הראשונה בבית הספר.

במכתב שנשלח לליאור על ידי מנהלת המחוז צוין: "בחירתך מקרב עובדי הוראה איכותיים רבים נוספים, מעידה על ההערכה הרבה שרוחשת לך המערכת על פועלך החינוכי הייחודי ועל תרומתך הרבה לעיצוב פני החברה בישראל".

בנימוקי ההחלטה של  ועדת הפרס נכתב:

ליאור נושאת במגוון רחב של תפקידים בביה"ס. בעלת ראש גדול. לוקחת אחריות. לצד תפקידיה הרבים משמשת כמחנכת ומגישה תלמידים עולים לבגרות בהיסטוריה ולשון.

ליאור, מורה ערכית מאוד, רכזת הכנה לצה"ל מחויבת מאוד לקליטת עליה, למעורבות חברתית, קשר עם התפוצות ולכלל התפקידים אותם היא ממלאת. עובדת בשיתוף פעולה הדוק. מנחה צוותי מורים. פוגשת הורים יוזמת כל העת לקידום ההוראה וההישגים בבית הספר.

ליאור, ממלאת את כל תפקידיה בנועם הליכות, מציבה כל תלמיד במרכז,  מגייסת תלמידים להצלחה, מניעה את צוותי המחנכים לפעולה, מכילה ואמפטית לצד עמידה על עקרונות ומבלי לוותר על הקניית התשוקה לידע והרצון לפרוץ מסגרות.

 
המורה ליאור עם תלמידי כיתת החינוך שלה י"א3

ורדה ריקלין

מנהלת חטיבת עליונה

הצטרפתי השנה למשפחת ריגלר כמנהלת החטיבה העליונה. אני חווה התחלה טובה וחדשה שבעז"ה תוביל לעשיה חינוכית פוריה ורבה בחטיבה העליונה, יחד עם צוות מורים מופלא ומסור למען הצלחת התלמידים בלימודים בפרט ובניית ארגז כלים לחיים בכלל.
אני נרגשת לברך אתכם, תלמידי החטיבה העליונה, עם פתיחת שנת הלימודים. ברצוני לברך  כל מחזור עם הייחוד שלו.
לתלמידי שכבת י' אני מאחלת קליטה נעימה והשתלבות קלה בחטיבה העליונה, לתלמידי שכבת יא' מעבר חלק לעולם הבגרות וההתבגרות.
לתלמידי שכבת יב' שנה משמעותית, עם בחירות נכונות לרגל השנה האחרונה שלכם במערכת החינוך.
אני מאחלת לכולנו שנה של שקט שמאפשר עשייה וצמיחה, שנה של בטחון שמאפשר חשיבה ופריחה. שנה בה נרגיש כולנו משמעותיים, מעורבים, תורמים ושותפים לבנייה ושמירה על הבית שלנו. וכמובן,  שנה של בריאות .

שנה טובה,
ורדה ריקלין
מנהלת חט"ע

לימור עמית

רכזת ח"ח בחטיבה

ליאור פריאל

רכזת מעורבות חברתית

בית ספר ריגלר לובש חג

כולנו עקבנו בדריכות, האם תיפתח שנת הלימודים? האם נפגוש את החברים ואת המורים ב 1.9?
כולנו התפללנו וציפינו שזה יקרה וב"ה זה אכן קרה!!!
בית ספר ריגלר ב"ה נפתח! במהלך חופשת הקיץ תלמידי י"ב נערכו לפתיחת שנת הלימודים החגיגית! תלמידי י"ב ערכו טקסים של קבלת פנים עבור תלמידי ז' , אשר הצטרפו לבית הספר ועבור תלמידי שכבת י', אשר הצטרפו לתיכון. ברוכים הבאים!!!
בסיום הטקסים הפרחנו בלונים צבעוניים והייתה התרגשות גדולה ותפילה לקראת השנה החדשה. בהפסקה עם המון מוזיקה וכייף! גם הראו לנו שהם כאן והם בוגרי השנה!
אז תודה לתלמידי י"ב על הפתחה החגיגית ומאחלות לכולם שנת לימודים מוצלחת עם המון בריאות ושמחה!!!
הרכזות החברתיות,
לימור וליאור

תלמידות כיתה ח'1 מתנסות בעיצוב ברכה בצרפתית

פביאן רודוי

המורה לצרפתית

איך אומרים "שנה טובה" בצרפתית?

 

החלטות בריאות של תלמידי כיתה י', מגמת צרפתית לכבוד השנה החדשה. תוכלו למצוא בעזרת מתורגמן המלצות לקיום אורך חיים בריא, עשיית פעילות גופנית, לדבר יותר אמת ולעבוד קשה בלימודים.
בשיעורים נוספים התלמידים כתבו ברכות  ואיחולים שנה החדשהלסבים ולסבתות, לבני המשפחה ולחברים בכיתה.

מאחלים Bonne année

לימור עמית

רכזת ח"ח בחטיבה

ליאור פריאל

רכזת ח"ח בחט"ע

אירועי
התעוררות וסליחות

בעשרת ימי תשובה, תלמידי בית הספר נוהגים לצאת ליום סליחות בצפת או בירושלים, השנה בעקבות המצב לא התאפשר לנו, אך לא אמרנו נואש! זכינו לארח בבית הספר את האומנים ניר רובין ואיל כהן. הם הכניסו אותנו לאווירת הקדושה בזכות מיטב השירים של האומנים העכשיווים ובזכות קולו של השופר. שרנו יחד ומאוד התרגשנו. בימים הבאים גם זכינו להתפלל את תפילות הסליחות ולשמוע דברי תורה בהובלת רב בית הספר, הרב אליהו אזוגי.
* כל התפילות לרפואת הנפש והגוף של החולה ליה בת לבנת

 

WhatsApp Image 2021-09-15 at 14.17.19

סתיו אזוט

יועצת

מלי ארפי

יועצת

עם הנצח לא מפחד
מדרך ארוכה

"בפסח מציינים את יציאת מצרים, בשבועות את מתן תורה, אבל מה הכותרת של סוכות ? מה קרה בסוכות ? סוכות הוא החג שמייצג את הדרך. ארבעים שנה במדבר. אנחנו לא עם שחוגג רק את ההגעה ליעד, אלא גם את שנות הנדודים הארוכות, האפורות, והחשובות" (הרב יצחק ברט)

תלמידים יקרים,
עם פתיחת שנת הלימודים החדשה כל אחד ואחת מאיתנו מציב לעצמו יעדים ומטרות אותם הוא חפץ להשיג. שימו לב שבכדי להגיע ליעדים ולמטרות שלנו אנו עוברים דרך ארוכה אשר חשובה לא פחות מן היעד.
נסו ליהנות מהדרך הזו, לצבור חוויות ואף לחגוג אותה בדרך שלכם.
מאחלות לכם שכל אחד ואחת מכם יעבור את הדרך בצורה המדוייקת והמיטבית עבורו.
בהצלחה רבה
💕
תמיד כאן בשבילכם
היועצות – מלי וסתיו

מרים שפיגלמן

מחנכת הכיתה י"ב2

סיירת המתנדבים

כיתה יב2 חרטה על דיגלה את נושא ההתנדבות והנתינה.
בשבועיים האחרונים הספיקו התלמידים לחלק ארוחות מוכנות לקשישים אשר אין באפשרותם להכין ארוחות לעצמם לחג – וזאת במסגרת פרוייקט ארצי בשם "כרובית".
לארוז ערכות של חוברות תפילות יום הכיפורים ומאפה לסיום הצום.
לבנות סוכות למשפחות אשר אין באפשרותן לבנותן בעצמן.
ברוח זו שיעורי חינוך במסגרת מעגלים כבר החלו ועוסקים בנתינה ובגיוס משמעותי לצה"ל.
יישר כח ענק לבנים שיזכו בע"ה להיות תמיד בצד הנותן בבריאות טובה.

רקפת כהן

מנחה פדגוגית
ומחנכת כיתה י'4

קבל ח"ח!!!

כל אחד מאיתנו זקוק לפירגון ולמילה טובה. כל בן אדם שמח כשמאירים את הנקודות החיוביות שבו. לשם כך יצרתי בכיתה לוח שנקרא: "קבלו ח"ח" (חיזוק חיובי).

 מידי יום ראשון מתנוססים על הלוח פתקים עם נקודות חיוביות על כל תלמיד. במהלך השבוע המורים המקצועיים המלמדים בכיתה מדווחים לי על התנהלותם ותפקודם של התלמידים. בנוסף, ניתן לראות במושב מידע על התלמיד וציונים שקיבל. באופן זה יש לי נתונים כדי לכתוב לכל תלמיד חיזוק חיובי (ח"ח) אודות תפקודו בשבוע האחרון.

תתפלאו לשמוע…אבל גם תלמידים בתיכון משתוקקים לכך, ושומרים את הפתק שקיבלו במקום חשוב.

מציעה לכל מחנך להשתמש בשיטה. אמנם זה "גוזל" זמן, אבל בהחלט עושה את העבודה.

שתהיה שנה טובה, מלאה בדברים חיוביים.

דקלה כהן

רכזת מעורבות חברתית

המעורבות החברתית יצאה לדרך

שלום לכולם
נרגשת לפתוח שנה חדשה בריגלר כרכזת התפתחות אישית ומעורבות חברתית. בכיתה י' תלמידי בית ספר מצטרפים לתוכנית המעורבות החברתית, במסגרת התוכנית התלמידים בכל השכבות מתנדבים במקומות שונים ובפעילויות שונות לטובת הקהילה.
התחלנו את הפעילות שלנו השנה באריזת שקיות מזון לראש השנה בהובלת שרון טרבלסי, המשכנו בחלוקת מצרכי מזון לקשישים. בשיתוף פעולה עם בית חב"ד ארזנו עוגות שיחולקו לקשישים, ושקיות ליום כיפור שחולקו למבודדים ולמי שנבצר ממנו להגיע לבית הכנסת. קינחנו בבניית סוכות לקשישים ולכאלה שאין מי שיבנה סוכה עבורם.
תודה רבה ויישר כוח לכל התלמידים שהשקיעו ממרצם ומזמנם לתרום לקהילה: תלמידי כיתות י2 י3 י4 יא1 יא3 יב2 יב3 יב4 ותלמידים נוספים שעברו בסביבה והתגייסו לעזור לכמה דקות. ותודה גדולה לכל המורים והמחנכים על הסיוע ושיתוף הפעולה.
שנזכה להיות תמיד בצד הנותן
חג שמח

[gallery link="file" ids="6651,6652,6653"

ברכות לשנה החדשה מי"א 2

תלמידי כיתה י"א2 ,בהובלת המחנת גלית ברוך צייו את תקופת החגים באופן ייחודי: שיעורים בנושא חשבון נפש, משמעות הסליחה וקיימו הרמת כוסית כבוד השנה החדשה.
מוזמנים לצפות בסרטון המצורף

אביבה טולקין- כהן

רכזת שכבת ז'

תלמידי שכבת ז'
נפגשו לראשונה

ביום ראשון כ"א אלול (29.8) הגיעו שכבת ז' ליום היכרות בבית הספר. התלמידים זכו לפגוש את חבריהם לכיתה, את המחנכות וצוות השכבה. בעזרת משחק מגבש של פתרון חידות בחרוזים שהובילו אותם להיכרות עם מבנה בית הספר והאולמות השונים, למדו להכיר את הסביבה החדשה…
אנו מאחלים להם קליטה מהירה וקלה מתוך בריאות ושמחה.
ברוכים הבאים למשפחת ריגלר! 

תודה רבה,
אביבה

גלילה לראש העמוד