כניסת השבת | 16:23
צאת השבת | 17:20

ניוזלטר ריגלר| ויצא

סולמות וחלומות • התגברת אירועי האלימות • מרכז למידה "שלבים" • ביקור ראשת העיר • חג הסיגד שמח • כנס "שירות עם שליחות" • בנות י"א- י"ב יוצאות לשטח • רגע לפני גיוס • ממשיכים במסורת עם "סודקות את תקרת הזכוכית" • מועצת תלמידים • מסיבת ראש חודש • מעורבות טכנלוגית • סיורי של"ח בשלולית החורף • תכנית אמירים • צוות מדיה • קבוצת המצויינות • כרזות נגד אלימות

אורי כהן

מנכ"ל ביה"ס

על סולמות וחלומות

הורים נכבדים, תלמידים חביבים

השבת נקרא את פרשת ויצא.

יעקב בורח מאחיו עשיו אל הלא נודע !!!

בלילה הראשון מחוץ לבית הוא חולם: "וַיַּחֲלֹם וְהִנֵּה סֻלָּם מֻצָּב אַרְצָה וְרֹאשׁוֹ מַגִּיעַ הַשָּׁמָיְמָה וְהִנֵּה מַלְאֲכֵי אֱ-לֹהִים עֹלִים וְיֹרְדִים בּוֹ".

הגמרא במסכת ברכות, נ"ה מביאה:  "שאין מראים לו לאדם [בחלום] אלא מהרהורי ליבו".

יעקב נמלט על נפשו, ללא בית חם ומגונן, ללא משפחה, ללא וודאות מה ילד יום…

 יש לו שאיפות גדולות, אבל הלילה חשוך ואין אור בקצה המנהרה !!!

החלום משקף את הרהורי ליבו, את השאיפות, יעקב מבין שכרגע הוא נמצא על הקרקע. מכוסה בחול, מוקף באבנים, אבל השאיפות שלו הן בשמים. לצמוח לטפס להגיע מעלה מעלה.

הבחירה בסולם אינה מקרית. סולם, משל לעליה הדרגתית, לטיפוס עיקש אך עקבי, לחריקת שיניים.

מלאכי האלוקים העולים ויורדים בסולם מביעים את החששות של יעקב: יש כאלו העולים אולם יש כאלו אשר יורדים. בכל טיפוס עלולה להיות נפילה. יעקב מודע לכך שהכיוון הכללי הוא למעלה, אך הוא יודע כי יתכנו עיקובים. יתכנו מחסומים ותיתכנה גם נפילות. כל זה לא משנה כל עוד הכיוון הכללי הוא למעלה.

ה"שפת אמת", הרב יהודה אריה ליב אלתרהאדמו"ר מגור.  מחדש דבר נפלא. האדם העולה למעלה לא נשאר אותו אדם. הוא משתנה עם כל שלב בעליה והשינוי הזה בכוחו להביא את האדם לגבהים אדירים. וכך הוא כותב:

על פי ה"שפת אמת" האדם המטפס על מדרגה מסוימת משתנה באישיותו בעצם הטיפוס. אם האדם הצליח לטפס גבוה סימן שהוא לא רק התקדם אלא הוא גם השתנה. יש כאן לא רק שלב חדש אלא אדם חדש עם כוחות חדשים. כמו "סרגל המאמצים:" , מעולם הספורט , כך גם בעולם הרוחני ישנו סולם המאמץ הרוחני אשר בכוחו להביא את האדם ליכולות גבוהות יותר, לשבור שיאים, לנפץ תקרות זכוכית רוחניות ולגעת בשמים.

הלימוד הזה פותח בפנינו הבנות בדבר כוחו של האדם. הכוחות אינם מוגבלים. איננו מכירים את עצמנו. אנו משתנים כל הזמן. השאיפה לטפס למעלה היא בעצם השאיפה להיות טובים וגבוהים יותר.

בכל אחד מאיתנו יש משהו מחלומו של יעקב, כולנו חולמים להגיע רחוק, גבוה.

בין כולנו מסתובב לו יעקב עם סולם על הגב ומתחנן בפנינו אל תפסיקו לחלום תמשיכו לשאוף תמשיכו להתקדם.

המפתח לשינוי נמצא בשאיפה לעלות גבוה. ועלינו לזכור כי כאשר אנו מטפסים אנו מחדשים אנו משתנים אנו הופכים לאנשים גבוהים יותר.

ובסופו של הסולם אפשר לפגוש באלוקים. וְהִנֵּה יְדֹוָד נִצָּב עָלָיו זהו החידוש בטיפוס המתמשך והסזיפי בסופו אפשר להפוך לאנשים אשר פוגשים באלוקים.

השבת מציינת תנועת "בני עקיבא", את שבת הארגון בסימן: קמעא קמעא בענווה דרכנו נפלס. המוני חניכי התנועה ובתוכם, תלמידינו היקרים ישירו את מילותיו של הרב משה צבי נריה:  בְּלֵב אַמִּיץ וּבְעֶזְרַת ה´, עָלֹה נַעֲלֶה! קָדִימָה בְּנֵי-עֲקִיבָא, הֵידָד בַּמַּעֲלֶה

נברך את החניכים והמדריכים בברכת הצלחה גדולה ובברכת חברים תורה ועבודה.

שבת שלום

אורי כהן, מנהל בית הספר

אורי כהן

מנכ"ל ביה"ס

התגברות אירועי האלימות

"ואם נחרבנו, ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חנם, נשוב להבנות, והעולם עמנו יבנה, על ידי אהבת חנם  (הרב קוק – אורות הקודש)"

הורים נכבדים
לנוכח העלייה החדה באירועי האלימות, ההקצנה והתכיפות שלהם, החליטה שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, על עצירת הלימודים ליום אחד בכל מערכת החינוך.

עמדת המשרד היא ש המצוקות שחווים התלמידים לאורך הקורונה קיבלו ביטוי מובהק בנתונים המדאיגים שהצטברו במשרד ובתופעות האלימות הרבות והמוקצנות המתרחשות בבתי הספר.

אתמול, יום חמישי עסקנו בכיתות בשיח עם התלמידים בנושאי האלימות והשלכותיה ההרסניות על חיי החברה, לצד העיסוק בהעמקה של ערכי הערבות ההדדית, השותפות ויצירת דרכים לשינוי וקידום הסביבה האישית, הקהילה והחברה.

בימים הקרובים צפוי משרד החינוך להודיע על תכנית עבודה מקיפה, שתכלול מתן מענים רבים להיבטים הרגשיים והחברתיים.

להלן פירוט חלק מהפעולות המרכזיות של התכנית כפי שפורסמה אמש על ידי שרת החינוך:

  1. פתיחת מוקד מיוחד לחרמות שייתן מענה מידי וגם מענה מתמשך לתלמיד שחווה חרם.
  2. בכל בית ספר ימונו תלמידים לנאמני אלימות פיזית ואלימות ברשת.
  3. שיבוץ איש טיפול בתוך בית הספר למתן מענה לבעיות אלימות המתרחשות בתוך ביה"ס.
  4. איתור בעיות בדידות אצל תלמידים באמצעות שיחות ושאלונים ייעודיים.
  5. איתור תלמידים שחווים חרם בתוך בתי הספר.

אורי כהן

מנכ"ל ביה"ס

מרכז שלבי"ם – שער לעתיד בטוח

חז"ל הורונו: "ילכו מחיל אל חיל" , ברוח ההישגים המרשימים אליהם מגיעים תלמידינו הודות לעבודת הקודש ומסירות צוות המורים.
אנו מבקשים לדייק את עבודתנו החינוכית וברוח החזרה לשיגרה לאחר למעלה משנה של למידה מקוטעת ולסירוגין אנו מבקשים לקדם בבית הספר פתיחת מיזם ייחודי ברוח הייחודיות הבית ספרית שלנו.

אנו שמחים להודיע על פתיחת "מרכז שלבי"ם" לכיתות ט'-יב'.

המרכז יפעל בבית הספר בימים א'-ה' בין השעות 13:00-17:00 וילמדו בו מורים מהחטיבה ומהתיכון וכן- מתרגלים.

התלמידים יוכלו להירשם לשיעורים לפי בחירה, וכן- המורים יוכלו לפנות לתלמידים ולהציע להם תגבורים פרטניים.

יינתנו שיעורים במתמטיקה, אנגלית, שפה ומקצועות בחירה

פרויקט הדגל של "ריגלר"  יחל לפעול החל מיום רביעי הקרוב בע"ה ובשלב ראשון ניתן יהי להזמין שיעורים במזכירות החטיבה העליונה אצל סיגי (09-9530608) או אצל הספרנית, שרה.
בהמשך תופעל אפליקציה ייעודית להזמנת שיעורים

ניתן יהי להגיע למרכז גם ללא הזמנת שיעור לצורך סיוע בשיעורי בית ומטלות
ההשתתפות בשיעורים ללא כל תמורה.

בואו בשמחה

אורי כהן
מנהל ביה"ס

לימור עמית

רכזת ח"ח בחטיבה

ליאור פריאל

רכזת ח"ח בחט"ע

חג הסיגד שמח!!!

במשך דורות חלמו יהודי אתיופיה על השיבה לירושלים כדי להתאחד מחדש עם שאר היהודים. חג הסיגד היה ליום של צום, בקשת מחילה על חטא, מקור להתחזקות במצוות, יום של גיבוש בקרב קהילת ביתא-ישראל, ומעל לכל תחינה בפני ה'שישיב את עמו – ביתא-ישראל – לירושלים, ביטוי לכיסופים לציון.
כמידי שנה , אנו חגגנו את חג הסיגד בהפסקה פעילה ססגונית. השנה תלמידי שכבת י"ב לקחו את ההובלה על ההפסקה ויחד עם רחל היילו הם הקימו תערוכה של מאכלי העדה,מוזיקה, חפצים ותלבושות. בנוסף היו מכירות של אוכל, עמדת איפור, בינגו ומשחקי מילים. היה פשוט כייף!!! בנוסף, התלמידים עברו בכיתות וסיפרו על מהות החג.
יישר כח ותודה רבה לתלמידי שכבת י"ב על ההובלה ולרכזת השכבה מרים, לרחל היילו ולבנות השירות היקרות.

 

אליס רז

מחנכת כיתה י"ב1

כנס "שירות עם שליחות"

בשבוע שעבר,יום שני יצאו בנות שכבת י"ב לכנס שרות משמעותי בבניני האומה.
הבנות נחשפו ליריד בו היו נציגים מכל העמותות שהציגו בפניהן את אפשרויות ההתנדבות בתחומים שונים: משרד הביטחון, בתי חולים, חינוך ועוד.ניתן היה להתרשם כי הבנות קיבלו ידע רב ממקומות השרות השונים דבר שיסייע בידן לבחור מקום מתאים עבורן.
במהלך היום שמעו הבנות שתי הרצאות בנושא שליחות. האחת של יעל שבח שבעלה נרצח בפיגוע והאחרת מפי חני ליפשיץ שליחת חבד בקטמנדו כל אחת משתי הנשים סיפרה את סיפור חייה שכולו מוקדש לשליחות ועשיה משמעותית.
בסוף היום הוקירו בפני הבנות בנות שירות מתחומים שונים,  אשר עשו שרות משמעותי והוענקו להן תעודות הוקרה.
כמו כן זכו הבנות לקבל ברכה מרבה של צפת הרב שמואל אליהו שעורר התרגשות רבה.
ולבסוף נהנו מהופעתו של הזמר נתן גושן שהעלה את מפלס ההתרגשות בשירים שונים ובעיקר עם השיר "שני ילדים בעולם". נתראה גם בשנה הבאה בע"ה.

בנות י"א- י"ב יוצאות לשטח

במסגרת פרויקט "מעגלים" בנות י"א וי"ב יצאו לשטח בהפרש של שבוע בלבד. בנות י"א יצאו למקורות פארק הירקון ואילו בנות י"ב יצאו למעיין חרוד, הן השתתפו בתחרות ODT, בנות י"א שמעו את שיחתו המרגשת של עשהאל שבו, אשר איבד 3 אחים ואת אימו בפיגוע. בפיגוע עשהאל אף איבד את רגלו. עשהאל דיבר על ההתמודדות עם הקושי וההתגברות שיש בכל יום. עשהאל היום מגשים את חלומו והוא שחקן כדורסל.
בנות י"ב שמעו את נמוכת הקומה בת אל פפואה, סיפור מלא אתגרים, הצלחות והומור. סיימנו בהכנת שרשרת עם אבן הפלא. היה כייף ומגבש מאוד!

חודש ארגון סניף כפר יונה. התלמידים שלנו, המדריכים: מאור עמיחי י'3 ורפאל סופר י"א1, מתפנקים במאפים מתוקים שהמורה חגית לוזון הביאה להם

אלירן שפיגלמן

רכז קבוצת המצויינות

קבוצת המצויינות ז' ו-ט'

השבוע הושק רשמית פרויקט הדגל של החטיבה לעידוד מצוינות בקרב התלמידים, "קבוצת המצוינות". הקבוצה כוללת כ-30 תלמידים מצטיינים מכיתות ז' ו-ט', שהראו הישגים יוצאי דופן במתמטיקה. חברי הקבוצה מקבלים שעות תגבור במקצועות פיזיקה, מתמטיקה ואנגלית במטרה למקסם את יכולות התלמידים ולהוציא מהם קבוצה נבחרת שתוציא תעודת בגרות עם 5 יחידות בכל אחד מהמקצועות הללו. בנוסף הקבוצה מקבלת שיעורים עם הרחבת ידע במקצועות הללו מעבר לחומר החובה.

בית הספר רואה חשיבות גדולה בפרויקט זה ומשקיע בו את מיטב המשאבים. התוכנית השנתית כוללת, מעבר לשיעורים בבית הספר מספר סיורים באתרים מרחיבי ידע כגון חברות הייטק, מרכזי חדשנות, מוזיאוני מדע וכיוצא בזה על מנת לתת לתלמידים טעימה מהעולם שאליו תפתח אליהם גישה לאחר שיסיימו את בית הספר.

"לטפס גבוה, להגיע רחוק" הוא מוטו התוכנית המדגיש שרק לצד עבודה קשה והתמדה ניתן לראות הישגים.

אני אלירן שפיגלמן, מורה בתיכון ומרכז את פרויקט המצטיינים של החטיבה בהיבט החברתי והאישי של התלמידים בפרויקט.
בהצלחה.

כיתה י"ב1

רגע לפני גיוס

תלמידי שכבת י"ב זכו להשתתף בסדנאות של משרד הביטחון "רגע לפני גיוס". בסדנאות התלמידים נחשפו למקומות שירות רבים ומשמעותיים. מטרת הסדנה הינה לעודד את התלמידים שלנו לשירות משמעותי. שמענו את השאיפות היפות של התלמידים. מאחלים להם הצלחה רבה!

בשיעורי צרפתית, חשוב לנו לדון בנושאים החמים והאקטואליים במשרד החינוך. ציינו את "יום ללא אלימות בבית הספר" גם בחטיבת הביניים וגם בתיכון באמצעות מצגות, שירים וסרטונים הדנים באלימות והטרדה. סיווגנו את סוגי האלימות השונים, ולבסוף עברנו על הדרכים להתמודדות ומיגור התופעה. לסיכום, התלמידים יצרו סיסמאות נגד אלימות

אורי כהן

מנכ"ל ביה"ס

ראשת העיר בבית ספר ריגלר

התרגשנו ושמחנו מאוד לארח  בבית הספר,  ביום רביעי  את ראשת העיר הגב' מרים פיירברג-איכר, ראש מינהל החינוך הגב' אתי דהן  ומחמ"דית המחוז הגב' רבקה הלינגר
לפמליה הגדולה שליוותה את ראש העיר התלוו גם: הממונה על תיק החינוך הרב עקיבא יצחקי, מנהלת האגף לחינוך על יסודי הגב' גילת סיימון, מפקח בי"הס מר אודי קרוב , יור ועד ההורים העירוני מר שי בוארון, צוותי הפיקוח המקצועיים של ביה"ס במשרד החינוך ובעיריה.

במהלך הביקור הוצגו לראש העיר נתוני בית הספר וההישגים בתחום קליטת העלייה, שילוב התלמידים בבית הספר מבחני הבגרות והגיוס לצה"ל

במהלך הביקור חנכה ראש העיר את מסלול האולפנית הייחודי בבית ספר "ריגלר"-מסלול "אורות".
ראשת העיר, המחמ"דית ומנכ"ל בית הספר- מר אורי כהן ברכו ואיחלו הצלחה רבה לשותפים בהקמת המסלול ולתלמידות המסלול.
ראשת העיר שיבחה בדבריה את צוות בית הספר על ההישגים יוצאי הדופן של ביה"ס, הישגים העומדים ברף הגבוה ביותר ברמה הארצית.
התרגשות מיוחדת אחזה בראשת העיר כשנחשפה לפרויקט "כריך למי ששכח" המונהג מזה מספר שנים בבית הספר. פרויקט המבטא את היחס האישי לשל תלמיד וההקפדה על כל פרט למען רווחת תלמידינו

אוריאל מרציאנו

רכז סודקות

ממשיכים במסורת

תלמידות חט"ב ריגלר המשתתפות בתכנית "סודקות את תקרת הזכוכית", יצאו השבוע (ב') לסיור במפעל של חברת "טבע". ביקור זה, הינו חלק ממסורת שמתקיימת בין תלמידות "סודקות" ל"טבע", כאשר מזה 7 שנים שחברת "טבע" נבחרה כחברה המלווה של התלמידות, במסע החיפוש אחר נשים פורצות דרך. 

לאחר שבשנה שעברה לא התאפשרו הביקורים עקב מצב הקורונה, זכו התלמידות סוף-סוף לפגוש ולהכיר פנים אל פנים, מדעניות משפיעות ומעוררות השראה.

המפעל, שממוקם בכפר-סבא, הינו מרכז מחקר ופיתוח של תרופות-משנות-חיים, והוא כולל מגוון "תחנות": החל משלב המחקר, הייצור והבדיקות, למידת דרישות החקיקה במדינות השונות ועד לשלב הסופי של שיווק התרופות. 

תודה רבה מקרב לב לאיילת, שרית וחברת "טבע" על קבלת הפנים המכובדת, על הסיור המעניין ועל ההסברים המחכימים, ולכי"ח – שאיפשרו למפגש לצאת לפועל.

7

לימור עמית

מנחת מועצת תלמידים

מועצת תלמידים יצאה לדרך

בשעה טובה ומוצלחת לאחר מסע בחירות בחט"ב, התקיימה ישיבת מועצה ראשונה בהרכב של כ18 חברים. המפגש היה חגיגי ונפתח בברכת המנהל לצוות המוביל , ערכנו משחקי הכרות ודנו בנושא ערכי המנהיג ותפקידיו וסיימנו במשהו מתוק.
דרך צלחה לכל חברי המועצה🌷

גלית ברוך

מחנכת כיתה י"א2

מסיבת ראש חודש

בערב ראש חודש כסלו התקיים ערב גיבוש לכיתה יא2 אצל התלמידה שירה אשרם,
היתה פעילות הקשורה לחנוכה, דבר תורה, משחקים והרבה כייף,
היה מרגש, מעצים ובהחלט מגבש.

אוריאל מרציאנו

רכז סודקות

פתרון לכל אתגר

במסגרת הנושא השנתי, תלמידי תכנית אמירים לומדים אודות עולם האינטרנט, על כל יתרונותיו וחסרונותיו. התלמידים מתרגלים סיטואציות שונות, מזהים קשיים, דנים בהם ואף מציעים יתרונות יצירתיים להתמודדות עם אתגרי הטכנולוגיה.
בשיעורים האחרונים למדו התלמידים כיצד בנויה תשתית האינטרנט העולמית, בחנו מקרוב את "עולם המידע" העצום שקיים ברשת, למדו אודות אופן הפעולה של מנועי חיפוש. אתגר רציני בתחום זה למשל, הינו הקושי לאתר מידע איכותי ומהימן, בתוך כל שטף המידע. התלמידים הציעו כללים לחיפוש אפקטיבי, והרי הוא לפניכם.

ובנוסף, במסגרת יום הסברה ארצי (ה') בנושא 'אלימות', תלמידי ז'3 בחנו סיטואציות מחייהם הנוגעות ל'כבוד האדם', הציעו פתרונות בוגרים להתמודדות עם הצקות ולחיזוק הקשרים החברתיים, ואף עיצבו כרזות בנושא.

תוכנית "אמירים" לטיפוח תלמידים מצטיינים פועלת בחט"ב בבית ספרנו והיא חלק מהתפיסה החינוכית של ביה"ס, תוך שאיפה מתמדת לטפח מצוינות בית ספרית. התלמידים נחשפים לתכנים מיוחדים שבד"כ אינם מובאים לפניהם במסגרת תכנית הלימודים הקונבנציונאלית, תוך פיתוח כשורי חשיבה מסדר גבוה ופדגוגיות ייחודיות ברמה האקדמית, החברתית והרגשית.

אנו מזמינים תלמידים סקרנים להצטרף אל תכנית "אמירים" | פרטים אצל המחנכות.

גלית ברוך

מחנכת כיתה י"א2

סיורי של"ח בשלולית החורף

ביום רביעי השבוע יצאנו כיתות ט/5- ט/7 וט/1 ליום שלח יחד עם המורה חונניהו. המורה חונניהו בשלולית
הציג לנו ציפורים מיוחדות
המבקרות עכשו בארצינו:,
והמשיך בהסברים המתובלים בהומר על הצמחיה מסביבנו
המורה ינון הוסיף עוד נדבך
כשהביא ציוד שמשתמשים
בו בשטח כמו משקפת מקצועית וכלים שונים שמסייעים כשנמצאים בשטח לא עירוני
הסיור וההסברים
היו מרתקים
המשכנו לכיוון השלולית היכן שהייתה השריפה
והתלמידים גילו שיש עוד מקומות שהאש ממשיכה לדלוק בתוך העצים

התקשרנו לתחנת כיבויי האש שיגיעו למקום התלמידים הרגישו שותפים
ואחראים בנושא.

נתראה בסיורים הבאים

אוריאל מרציאנו

צוות-מדיה

תלמידים מפרסמים

אנו שמחים לבשר, כי בבשבועות האחרונים הולכת ומתגבשת קבוצת תלמידים, שתהווה את "צוות-המדיה" של ביה"ס.
בשלב הראשון אנו פופעלים כדי לאתר ולהכשיר תלמידים מתאימים עם רקע במחשוב. לאחר מכן התלמידים עוברים הכשרה ברמה המקצועית, כדי להביאם להיות שותפים פעילים ויוזמתיים בפרסומים השונים הקשורים לביה"ס, כמו: ניוזלטר, אתר ביה"ס, פייסבוק, אינסטגרם ועוד.

אנו מאחלים בהצלחה רבה לצוות המדיה המתגבש ומקווים לשיתוף פעולה פורה מצד כל צוות-ההוראה בביה"ס.

תלמידי ביה"ס עוברים הדרכה מקצועית על אחת ממערכות המידע הקיימות.
גלילה לראש העמוד