כניסת השבת | 16:17
צאת השבת | 17:15

ניוזלטר ריגלר| וישב

באנו חושך לגרש •בריגלר רואים את הטוב • מסיבות חנוכה בערב חגיגי במיוחד עם  הזמרת שי המבר• תלמידי י"ב ביום הכנה לצבא • בנות י"א3 בפעילות בבי"ס אילן רמון• בלוניר- פעילות שכבת ז' • יום מגמות ארצי• טקס יום הזיכרון לחללי חודש כסלו • י'5 באריזות לחיילים פצועים• מועצת תלמידים  בפעולה• יום ההוקרה לפצועי צה"ל • מקום ראשון לח'7 • לאורו נלך- מארזים לקשישים בחנוכה • יום המורה בצרפתית • שעת עצירה • מקום ראשון ל ט'7

אורי כהן

מנכ"ל ביה"ס

באנו חושך לגרש

משפחת ריגלר היקרה

ביום ראשון  נחגוג את חג החנוכה.

מצוות הדלקת נרות חנוכה והצבתם בפתח הבית כלפי רשות הרבים מסמלת את רעיון הפצת האור ופרסום הנס.

מוטיב האור בחג החנוכה מזמן שיח על משמעות האור שבכל אחד מאתנו כפרטים ועוצמת האור.

חג החנוכה נחגג בתקופה בה נמצא היום הקצר ביותר בשנה.

הלילות ארוכים וקרים, ולא צריך הרבה דמיון כדי לחוש את תחושת העצבות והבדידות השורה על האדם שחוזר לביתו מהעבודה ומגיע לבית חשוך.

תיאור זה איננו טכני בלבד, הוא יוצר גם הוויה נפשית קודרת בתודעת האדם. הוא חי בחושך, והוא מייחל לאור. הוא מחכה לימים של אור ותקווה.

 והנה, בעיצומו של החורף הקר – בלב הלילה, בוקע לו אור הנר.

השלהבת המאירה והחמימה. מעניקה לו לאדם תקווה ואמונה ביום שיבוא מחר. האדם, מקבל זריקת עידוד… למרות שברגע זה הכל נראה חשוך יגיע הרגע שבו יחזור האור והאור יגרש את החושך !!!

החידוש הגדול בחג החנוכה הוא שהאור יבוא אם אנחנו נדליק אותו.

הוא לא יבוא לבד… לעיתים צריך לקחת, באופן מלאכותי, נרות ולהדליקם . וזה אף פעם לא יקרה ברגע אחד… אנחנו נתחיל ביום הראשון ואחר כך שניים ואחר כך שלושה… לאט לאט האור יעלה ויגבר בעולם וכדי שיקרה אנו זקוקים למנהיג שנקרא שמש שצריך למסור את עצמו כדי להדליק את האור.

מהרבי מקוצק למדנו שכדי לגרש חושך לא צריך מקלות אלא צריך אור !!!

האור ינצח, אנחנו חייבים להדליק אותו

כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן, ואז מגיע הפזמון: סורה חושך

חנוכה, הוא חג החינוך: אנו מצווים להעמיד את הילד ליד החנוכייה ולחנך אותו שתפקידו המרכזי בעולם הוא להדליק אור, להדליק נרות. בחדר חשוך, נדרש גפרור אחד קטן כדי להאיר אותו

הרעיון המרכזי הטמון בחג הוא הציווי המוטל עלינו לגרש את החושך, לגרש את הפסימיות

לגרש את החשיכה וליצור בקרבנו את התודעה שבידנו לייצר אור חדש.

אני מבקש לברך את כל משפחת ריגלר, מורים, עובדים, הורים ותלמידים בברכת חג אורים שמח ונזכה שנרות החנוכה יאירו בביתנו בשמחה תמיד.  

בברכת: "אור חדש על ציון תאיר ונזכה כולנו במהרה לאורו"

חנוכה שמח  

אורי כהן

מנהל בית הספר     

בריגלר רואים את הטוב!!!

ליאור פריאל

רכזת ח"ח בחט"ע

לימור עמית

רכזת ח"ח בחט"ב

בשבוע זה, לקראת חג החנוכה, חג האורים החלטנו להתמקד בראיית הטוב, בראיית האור שבי ובאחר. האחר הוא החבר שלי לכיתה, חבר מהשכונה, אדם אחר ואדם בעל מוגבלות. המחנכים ערכו שיעורי חינוך בראיית הטוב שבי ובחברי לכיתה. תלמידי שכבות י"א- יב" זכו לשמוע ביום שלישי את אביחי שלי, בחור עיוור וכבד שמיעה, זוכה פרס חידון התנ"ך העולמי לנוער בשנת 2002. למדנו רבות מאביחי: על קבלת השונה, על הגשמת חלומות גם כאשר עומדים בפנינו קשיים גדולים ובעיקר על ראיית הטוב למרות כל החושך.
מוזמנים לצפות לקליפ של כל תלמידי בית הספר , השרים את השיר "אני רואה בך משהו טוב" בשפת הסימנים. צפייה מהנה:)
הרצאתו של אביחי שלי. התלמידים מרותקים ושאלו שאלות

מסיבות חנוכה והופעה עם הזמרת שי המבר!

השנה , בצעד מיוחד החלטנו לקיים את מסיבות חנוכה הכיתתיות בערב ולא בבוקר כמו בכל שנה. הערב הזה היה חגיגי במיוחד, זהו היה שיא האירוע בנושא שאנו עוסקים בו "רואים את הטוב".
המחנכים ערכו מסיבות חנוכה כיתתיות בסימן "רואים את הטוב", על ידי משחקים ושיח. בסיום המסיבות יצאנו לרחבה הבית ספרית, צפינו בקליפ "אני רואה בך משהו טוב" וסיימנו בהופעה של הזמרת שי המבר!!! תודה רבה ויישר כח לכל המחנכים שטרחו וארגנו לכבוד הערב המיוחד הזה! שיהיה חג שמח!!!
בתמונות- רק חלק מהמסיבות הכיתתיות:)

מסיבות שכבת ז'

תלמידי י"ב בנים ביום הכנה לצבא

במסגרת פרויקט "מעגלים" תלמידי י"ב בנים יצאו ליום מיוחד שכולו הכנה וטעימה לקראת הצבא. הבנים נהנו מסדנת קרב מגע, מסדנת הסוואה ומסע אלונקות. התלמידים גם פגשו בחורים הלומדים במכינות קדם צבאיות במטרה לעודד אותם ללכת לשנה הכנה במכינה קדם צבאית. הבנים מאוד נהנו!!! גם המורים:) תודה למרים שפיגלמן ולאושיק כהן על הליווי באותו היום.

בנות י"א3 מעבירות פעילות שאירגנו לכבוד חג החנוכה לילדי כיתה א' של בית הספר השכן, אילן רמון:)

אביבה טולקין- כהן

רכזת שכבת ז'

בלוניר-
פעילות שכבתית

שכבת ז שלנו זכתה ב"ה לגדול ובשבוע שעבר נפתחה כיתה נוספת לשכבה. נעשו מספר שינויים במבנה הכיתות וכחלק מפעילות הגיבוש השכבתי, נהנתה השכבה ממופע וסדנת בלונים מהנה. המופע התבסס על סיפורו האישי של ניר מבלוניר. בסיפור הצלחתו התמקד בחשיבות של התמדה, אמונה בעצמי, חתירה למטרה , חשיבה חיובית ועוד.. התלמידים נהנו הן מהמופע והן מהתנסות אישית בבנייה משותפת של פסל מבלונים.. אנו מאחלים הצלחה רבה לכל תלמידי השכבה, למחנכות ולצוות ושנזכה להמשך שנה של למידה חוויתית, רגועה ומהנה לכולם.. 🙏

מרינה מוסנקיס

רכזת מגמת מוזיקה

יום מגמות ארצי

השבוע ביום שלישי, תלמידי מגמת המוזיקה לקחו חלק ביום מגמות ארצי שכולו היה חוויה מיוחדת לתלמידים🎶
בבוקר נהנינו מאוד  מהצגה  מוזיקלית "רומיאו ויוליה ". בהמשך נפגשנו  עם המנצח  להב שני ,השתתפנו בסדנא, וסיימנו את היום בשירה משותפת עם יוני רכטר. עברנו יום נפלא!
תודה רבה לאורי ולמחנכים על שיתוף פעולה

טקס יום הזיכרון לחללי חודשי כסלו

בעיר נתניה נהוג שבכל חודש בבית יד לבנים תלמידים עורכים טקס יום זיכרון לאותם החללים שנפלו באותו חודש. אנו בית סםר ריגלר עורכים את הטקס של חודש כסלו. תלמידי מגמת המוזיקה ותלמידי י'3 ו י'1 ערכו טקס יפה ומרגש. ובנוסף תלמידי כיתות י'5 וי3 צפו בטקס.
בטקס פגשנו את המשפחות השכולות וכאבנו את כאבם.
תודה רבה ויישר כח לכל המשתתפים.

בעקבות יום ההוקרה לפצועי צה"ל, בנות י'5 המקסימות החליטו לגייס כספים ולהכין מארזים לחיילים פצועים, על מנת לשמח אותם לכבוד חג החנוכה. יישר כח!
מועצת התלמידים במכירה בערב מסיבות חנוכה

לימור עמית

מנחת מועצת תלמידים

מועצת תלמידים בפעולה

השבוע התכנסו חברי מועצת התלמידים ודנו בנושאים החשובים: חרם בקרב בני נוער ומשבר האקלים.
התלמידים צפו בסרטונים והעלו רעיונות ליוזמות בנושא.
בנוסף בנושא מעורבות חברתית.
לקראת חג החנוכה תלמידי תיכון ריגלר יוצאים לבקר בתי קשישים ניצולי שואה ולהדליק להם נרות חנוכה בביתם. חברי המועצה הצטרפו למען המטרה וערכו איסוף כספים על ידי מכירת קפה ומאפה ומרק חם בערב מופע חנוכה שהתקיים בריגלר.
התלמידים גילו אחריות ומסירות לנושא.
שכל הכנסותיהם תרומה לאותם קשישים.
יישר כח לחברי המועצה🌸

יום ההוקרה לפצועי צה"ל

בישראל כיום למעלה מ-70,000 פצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה. ביום ההוקרה לפצועי צה"ל שחל השנה ב י"ז כסלו, לקחנו את ההזדמנות להודות להם על ההקרבה, על המסירות, על העוצמה ועל כך שהם נושאים על גבם יומיום את המלחמות של כולנו. ביום זה יצאו תלמידי כיתה ט' לטיול בצפון, שבו הם פגשו לוחמים שנפצעו, הקשיבו לסיפורם והצדיעו להם. ובנוסף, בבית הספר הועברו מערכי שיעור ונכתבו מכתבי הוקרה.

מקום ראשון!!!

במסגרת פעילות כיתות הספורט, כיתה ח7 השתתפה ביום רביעי בטורניר קטרגל עירוני. התלמידים הפגינו התנהגות ספורטיבית למופת, שיחקו בצורה מקצועית ומאוחדת והגיעו למקום הראשון. 🏆במהלך ההכנה לטורניר וההשתפות בו לומדים התלמידים ערכים לחיים: עידוד למצוינות, אמונה ביכולת שלהם, משחק קבוצתי, עזרה לאחר והתרומה של כל אחד מהם להצלחה. ערכים אלו עולים בקנה אחד עם עבודתה החינוכית של המחנכת מיכל ומחזקים את התלמידים בדרך זו. בע"ה מחכים כבר למשחק הבא…

בנות י"ב1 ו י"א2 אורזות מארזי חנוכה עבור קשישים

פביאן רודוי

רכזת מגמת צרפתית

לכבוד יום המורה

המכון הצרפתי בישראל חוגג לצד העולם כולו את יום המורה לצרפתית שמתקיים השנה ב- 25 בנובמבר. גם תלמידי בית ספר ריגלר נרתמו להפקת כרזות ומסרים מרגשים שנועדו לקדם את הוראת שפתו של מולייר בישראל ולהדגיש את פועלם של מפיצי הידע שהם המורים לצרפתית.

פדלט תלמידי י"א3 למחווה של כבוד למורה לצרפתית ולמגמת צרפתית

אליס רז

רכזת מגמת ספרות

שעת עצירה- רחלי ראובן

שעת עצירה
שבי ביתי
רק שבי
דממי תנועותייך
הרחמי אל תוכך
תני ללחישות השדה להנשים אותך מחדש:
ימים מבשרי טוב בדרך אלייך
וישועות מאירות אותך מרחוק
שבי
אל יהגה פיך כעת דבר
אל תניעי ידייך מעולם לעולם
והפסיקי להתנפץ מקיר אלי קיר
רק שבי
תני לשערי הבית
לפתוח את עצמך עלייך
אל תאיצי בדבר
הסכימי להתעכב
ברכי את ההמתנות הנשטפות עלייך
זהבי המחר נוסעים לקראתך
האביב שועט להיכלייך
מנעי קולך מבכי, בתי
רק שבי
דמומה כמו טרם בראשית
שקטה כמו טל הבוקר
תני לחיים לבוא אלייך
ובטחי שהם יודעים אותך יותר ממך
יש לפעמים ונפש נחלשת
שבי ונשמי
הניעי שפתייך לתפילה
כל היתר מעצמו יתברך עלייך

עת עצירה זמן הדלקת הנרות הוא הזמן לעצור ולהתפלל לישועות שבו הרגעו והתפללו…בשורות טובות וחנוכה שמח

מקום ראשון!!!

יישר כח לתלמידי כיתה ט7 שהגיעו בטורניר קטרגל עירוני למקום הראשון 🏆. התלמידים הפגינו התנהגות ספורטיבית, מאוחדת ומכובדת. תודה רבה למחנכת נחמה ולמורה דוד אושרי על הליווי והעידוד..

גלילה לראש העמוד