כניסת השבת | 17:28
צאת השבת | 18:28

צו צו

מסכמים שבוע

"לכל אדם יש תפקיד שהוא יכול למלא בעבודת ה' " •  השבוע שהיה:ביקור ועדת הפרס הארצית • אירועי פורים • טקס הענקת אות פעיל מצטיין לאלעד אברה   •  הישגי הבגרות תשפ"א • השבוע שיהיה: ועדה מלווה 2 • טקס הכתרת ליאור פריאל כמורה מצטיינת מחוז ת"א• אירוח מטה מינהל חברה ונוער בביה"ס• 

"לכל אדם יש תפקיד שהוא יכול למלא בעבודת ה' " 

שבוע טוב.

השבת קראנו את פרשת צו. הפרשה פותחת במצווה המכוונת לכוהנים שלפיה כל יום בעבודה בבית המקדש צריך להתחיל עם המשימה, הבזויה לכאורה, של הוצאת הדשן, אפר הקורבנות, מעל למזבח: "וְלָבַשׁ הַכֹּהֵן מִדּוֹ בַד וּמִכְנְסֵי בַד יִלְבַּשׁ עַל בְּשָׂרוֹ וְהֵרִים אֶת הַדֶּשֶׁן אֲשֶׁר תֹּאכַל הָאֵשׁ אֶת הָעֹלָה עַל הַמִּזְבֵּחַ וְשָׂמוֹ אֵצֶל הַמִּזְבֵּחַ. וּפָשַׁט֙ אֶת־בְּגָדָ֔יו וְלָבַ֖שׁ בְּגָדִ֣ים אֲחֵרִ֑ים וְהוֹצִ֤יא אֶת־הַדֶּ֙שֶׁן֙ אֶל־מִח֣וּץ לַֽמַּחֲנֶ֔ה אֶל־מָק֖וֹם טָהֽוֹר (ויקרא ו ג-ד).

פינוי האפר והשארית מהמזבח. זוהי העבודה הראשונה בבוקרו של יום.

אין זו רק פעולה של ניקוי פסולת כדי לפנות את המזבח להקרבה חדשה, אלא עבודת קודש שמתבצעת באפר (מדובר בשתי פעולות-מצוות נפרדות: 'תרומת הדשן' ואח"כ 'הוצאת הדשן').

פעולה זאת היא קודש ולכן היא חייבת להיעשות בבגדי הכהונה, כשאר עבודות הקודש.

פירוט בגדי הכהן והחלפת הבגדים מופיע פעם אחת נוספת בלבד בספר ויקרא, בפרק ט"ז, כשהכהן הגדול נכנס לקודש הקודשים.

ישנו מסר מאוד ברור בחיבור הזה

הן בעבודה הפשוטה ביותר (לכאורה) של הוצאת הדשן והן בפעולה המפוארת ביותר (לכאורה) של יום הכיפורים אנו שומעים על הכוהן הלובש בגדים פשוטים "על בשרו"

הרב יואל בן נון מציין שהנושא של ההתלבשות שנועדה לצורך הכניסה לקודש הקודשים כדי לפגוש את המלך, את הקב"ה, הוא משהו שמקשר בין שני חגי כפרה: יום כיפור וחג פורים.

בחג הפורים אסתר צריכה להיכנס למלך ללבוש בגדי מלכות כדי לבטל את הצו המלכותי בדיוק כפי שבעבודת יום הכיפורים הכוהן הגדול מתלבש כדי לבטל את גזר הדין של המלך ולכפר על עם ישראל שיחתמו בספר החיים.

על פי הרב בן נון, בדיוק כפי שהמסורת שלנו אינה מבחינה בין הכניסה של הכוהן הגדול לקודש הקודשים , שבו שוכן הקב"ה לבין הכניסה של אסתר אל המקום הפרטי של מלך בשר ודם – היא אינה מבחינה בין מי שעוסק במשימת הוצאת הדשן מהמזבח לבין הכניסה לקודש הקודשים כדי לגרום לשינוי באומה:

לכל אדם יש תפקיד שהוא יכול למלא בעבודת ה'השבת 

 

השבוע שהיה

צוות יקר, משפחת ריגלר

ביחד עם כל עם ישראל נבכה את לכתו מאיתנו של ענק התורה ומנהיג הרבים הרב שמריהו יוסף חיים קנייבסקי זצ"ל. תלמיד חכם עצום שהיה חוליה מרכזית בשרשרת מסירת התורה מדור לדור

השבוע שעבר היה שבוע קצר אך משמעותי מאוד.

זכינו לביקור ועדת הפרס וחווינו את אירועי פורים ביומיים רצופים.

אני מבקש לשוב ולהוקיר כל אחת ואחד מכם על תרומתכם לעשייה הבית ספרית.

התגייסותכם לכל משימה בלוחות זמנים קצרים מחממת את הלב.

כפי שביטאה זאת בדבריה יו"ר ועדת הפרס. עצם הגעתנו לשלב הזה ראוייה לכל שבח ומי ייתן ונזכה להוקרה לה אנו ראויים על המעשה החינוכי המפואר בבית הספר גם בועדת הפרס הארצית. 

החלטות הועדה צפויות להתקבל אחרי חג הפסח בע"ה.

בייום ראשון זכינו גם כבוד רב , עת, תלמידינו אלעד אברה זכה בפרס הפעיל המצטיין של מחוז תל אביב לשנה"ל תשפ"ב .

טקס הענקת הפרס התקיים בפ"ת בהשתתפות מנהלת המחוז הגב' חיה שיטאי (תודה גדולה למרים שפיגלמן, דקלה כהן והדר עידאן שהגיעו לכבד את אלעד)

ביום שני קיימנו את שוק פורים וזו ההזדמנות להודות לשכבת י"ב שארגנה את שוק הפורים וכמובן לליאור ולימור שהובילו את כל החגיגה בהצלחה רבה.

בסוף השבוע שעבר זכינו לקבל את תוצאות מבחני החורף והעם קבלת התוצאות התבשרנו על הישג הסטורי בתולדות בית הספר.

126 מתוך 127 בוגרי השבכה זכאים לתעודת בגרות !!! (99.2%)

הישג שמעמיד אותנו עם מועדון מצומצם מאוד ויוקרתי של אחוזי זכאות מהגבוהים במערכת החינוך הישראלית !!! עבודת הצוות המתפרשת בעשייתה על לפני הרצף השש שנתי היא הדרך היחידה להישג הבלתי נתפס ועל כך הברכה והשבח לכל אחת ואחד מכם !!!

ומה מצפה לנו בשבוע הקרוב?

צוות יקר!

מחר בע"ה תתקיים ועדה מלווה מס' 2 : סביבה דיגיטלית והתחדשות הלמידה הדיגיטלית. 

התודה והברכה לכלחברי הצוות שהתגייסו להכנת החומרים לקראת הועדה.

בצהרים יצאו בנות סודקות בחט"ב  לחידון מתמטיקה במכון ויצמן בהובלת אוריאל. בהצלחה רבה.

בערב נצא לגני תקוה להשתתף בטקס לכבוד הכרזתה של ליאור פריאל כמורה מצטיינת במחוז תל אביב לשנת תשפ"א. גאווה גדולה !!!

בימים שני שלישי יצאו תלמידי כיתות ז' – ח' לסמינריון עיוני שיתפצל ע"פ 4 אתרים שונים. בהצלחה רבה ויישר כח לחברי הצוות היוצאים לסמינר.

ביום שלישי נארח בביה"ס את מטה מינהל חברה ונוער במשרד החינוך. כ 35 מפקחים שכוללים את מטה המינהל בירושלים, 8 מנהלי מחוזות וצוות הפיקוח במחוז.

האורחים מגיעים כדי ללמוד מהעשייה הייחודית בביה"ס

השבוע יחלו אירועי שבוע החמ"ד . ביה"ס ישתתף במספר אירועים כפי שיפרסמו הרכזות החברתיות 

שבוע טוב  , וחורף בריא לכולנו 

אורי 

משפחת ריגלר

Funny Gifs : rose GIF - VSGIF.com

Funny Gifs : rose GIF - VSGIF.com

אורי כהן
מנהל ביה"ס
גלילה לראש העמוד